Міськрайонна газета

БЕЗБАР’ЄРНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ДЛЯ ОСІБ З ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Доступність середовища для кожної людини вимірюється її потребами, обсягом та характером діяльності. Люди користуються житлом, навчаються, працюють, подорожують, купують товари, відвідують кінотеатри, парки, займаються спортом, при потребі лікуються, і все це відбувається в певному середовищі.

Люди з особливими потребами мають такі самі права на вільне пересування, проживання, отримання інформації, доступ до органів влади та участь в управлінні державою. Громадський транспорт має бути доступним. Житло не повинно перетворюватись на в’язницю для людини лише з тої причини, що вона пошкодила ногу чи зазнала іншої травми.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні: « Підприємства, установи та організації зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу інвалідів (у тому числі інвалідів, які використовують засоби пересування та собак - поводирів)до об`єктів фізичного оточення...».

На обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Шостціі та Шосткинському районі перебуває майже 2,6 тисячі інвалідів різних категорій.

Фахівці управління докладають багато зусиль для створення належних умов для обслуговування цієї категорії пенсіонерів, у першу чергу, забезпечення права на одержання інформації.

Аби не залишати громадян з обмеженими фізичними можливостями та осіб, яким виповнилося 80 і більше років, на самоті зі своїми труднощами, надати можливість відчути турботу про них фахівці управління  проводять зустрічі за місцем проживання. Адже головне для людини — увага, спілкування, співчуття і щире бажання допомогти.

Інформаційно-роз’яснювальна робота в засобах масової інформації, функціонування “гарячої” телефонної лінії дають можливість оперативно доводити до широких верств населення відомості про зміни в чинному законодавстві та перспективи пенсійного реформування.

З метою підвищення якості прийому людей з особливими потребами в управлінні створено належні умови для їх обслуговування: вхід до приміщення обладнано пандусом, активно функціонує приймальня, що працює за принципом «єдиного вікна».

Пенсійники постійно дбають, щоб соціальні умови життя інвалідів поліпшувалися і були комфортнішими, а тому й надалі будуть робити все можливе для модернізації обслуговування людей з особливими потребами.