Міськрайонна газета

ПРО ПОРЯДОК ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЙ З 1 ТРАВНЯ 2016 РОКУ

6 травня 2016 року перший заступник начальника Шосткинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Анжела Тятюшкіна провела прес-конференцію про порядок перерахунку пенсій з 01.05.2016 забезпечивши зрозумілість та доступність для громадян інформації про перерахунки.

Анжела Рафаелівна повідомила, що з 1 травня 2016 року у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», управління забезпечило проведення масового перерахунку пенсій, обчислених відповідно до статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму.          Розмір підвищення кожному пенсіонеру розраховується індивідуально. Виплата пенсій в перерахованих розмірах буде проведена в травні поточного року.

Працюючим пенсіонерам після звільнення з роботи або припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, пенсія перераховуватиметься з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Пенсіонери, які працюють, можуть і надалі здійснювати перерахунок пенсії згідно частини четвертої статті 42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування") через кожні два роки роботи з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі).

З матеріалами прес-конференції мешканці м. Шостка та Шосткинського району зможуть ознайомитись на місцевих телеканалах та випусках місцевих газет.