Міськрайонна газета

ЗУСТРІЧ З БЕЗРОБІТНИМИ ГРОМАДЯНАМИ ПЕРЕДПЕНСІЙНОГО ВІКУ

Проведення семінарів з громадянами передпенсійного віку, які перебувають на обліку в Шосткинському районному центрі зайнятості стало  однією з традицій Шосткинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області.      

11 травня 2016 року головний спеціаліст відділу обслуговування громадян Шосткинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Валентина Чернова взяла участь у семінарі з безробітними громадянами передпенсійного віку. На семінарі були присутні 16 осіб, які у скорому майбутньому будуть звертатися до управління Фонду за призначенням пенсії. Цей контингент потребує детального роз’яснення пенсійних прав.

У ході семінару Валентина Миколаївна надала роз’яснення щодо основних положень діючого пенсійного законодавства України, зокрема, ознайомила учасників семінару з порядком подання та оформлення документів для призначення пенсій про підрахунок страхового стажу та залежності розміру майбутньої пенсії від розміру страхового стажу і легально нарахованої заробітної плати та строками призначення пенсій. Аргументувала перевагу завчасного подання документів до управління Фонду для проведення попередньої правової перевірки їх змісту та належного оформлення. Це дозволить вчасно виявити та усунути недоліки в документах, зібрати всі необхідні дані до виникнення права на пенсію, що сприятиме своєчасній реалізації права громадян на пенсійне забезпечення.

Наприкінці зустрічі присутні жваво обговорювали порушені питання, надавали чимало запитань, на які отримали змістовні відповіді.