Міськрайонна газета

ДОБРОВІЛЬНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ ДЛЯ ВАС!

Порядок нарахування пенсій громадянам України визначений Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. № 1058-ІV (далі — Закон) зі змінами та доповненнями.

Відповідно до Закону розмір пенсії за віком, по інвалідності та втраті годувальника залежить від наявності в особи страхового стажу.

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення  віку, встановленого ст. 26 Закону та за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Страховий стаж - період, протягом якого особа щомісяця сплачувала страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Мінімальний страховий внесок - сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановленого на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа офіційно працювала, зараховується до страхового стажу, як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Не вистачає стажу? Якщо ви: працювали неповний робочий час/ день/ тиждень; прийняті на роботу або звільнені з роботи у середині календарного місяця; перебували у відпустці без збереження заробітної плати; інше.

Вихід є: можна сплатити кошти за договором добровільного страхування.

Як здійснити доплату до мінімального страхового внеску?

          1. Подати до Шосткинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області заяву затвердженої форми.

          2. В управлінні отримати особисті відомості з бази персоніфікованого обліку про періоди, за які бажаєте здійснити доплату до мінімального страхового внеску (при цьому при собі мати паспорт та довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру).

          3. На підставі вищевказаних документів отримати в управлінні повідомлення-розрахунок.

          4. У 10-денний термін сплатити вказану в повідомленні-розрахунку суму.

          5. Протягом одного місяця після сплати внесків, необхідно з копією квитанції звернутись до управління та надати звіт згідно з додатком 6 до “Порядку оформлення та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” за відповідні періоди.

Доплату можуть провести і фізичні особи-підприємці, які здійснювали підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування у період з 01.01.2004 по 01.07.2010 роки.

Право на добровільну участь визначено статтею 10 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.

Брати участь в обов'язковій системі пенсійного страхування можуть:

  • громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України;
  • іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні;
  • члени фермерського господарства, особистого селянського господарства;
  • інші особи, які досягли 16-річного віку і не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями та не належать до платників єдиного соціального внеску.

Що потрібно для набуття статусу добровільного учасника?

Подати до територіального органу Державної фіскальної служби України заяву, укласти типовий договір та виконувати його умови.

Відмова в укладанні договору про добровільну участь можлива у разі, якщо особа:

  • підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню;
  • не відповідає іншим вимогам, визначеним частиною першою статті 12 Закону;
  • подала не повні або недостовірні відомості;
  • раніше укладала договір про добровільну участь, строк дії якого не припинено або за яким не виконала передбачені договором умови;
  • бажає укласти договір на строк менше одного року.