Міськрайонна газета

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ З АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

25 серпня 2016 року в Шосткинському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області відбулась прес-конференція для журналістів місцевих засобів масової інформації на тему: “Запровадження в управлінні новітніх інформаційних технологій для покращення обслуговування громадян та інші актуальні питання пенсійного забезпечення” за участю заступника начальника відділу обслуговування громадян Валентини Молчан, головного спеціаліста відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Олени Бородіної, головного спеціаліста відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Ірини Бодашко.

Валентина Молчан повідомила, що основним пріоритетом діяльності управління в 2016 році визначено впровадження ефективних технологій адміністрування пенсійної системи. З метою підвищення ступеня  автоматизації функціональних процесів  з 1 серпня 2016 року управління запроваджує в тестовому режимі технологію оцифрування пенсійних справ та єдиних стандартів обслуговування. Управління поступово створює новий метод прийому громадян за принципом «бек-офіс» та «фронт-офіс», що дасть змогу не тільки відмовитися від величезного паперового документообігу, а й спростити процедури прийому та обслуговування громадян, істотно скоротити час їхнього спілкування з фахівцями Фонду. 

Олена Бородіна акцентувала увагу на тому, що з 1 липня 2016 року виплата пенсій за рахунок коштів Пенсійного фонду України, що призначені внутрішньо переміщеним особам, здійснюється через рахунки та мережу установ ПАТ „Державний Ощадний банк України”. Для своєчасного отримання пенсій внутрішньо переміщеним особам необхідно відкрити поточний рахунок в установах публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” та звернутися до органу Пенсійного фонду України за місцем реєстрації фактичного місця проживання за заміною пенсійних посвідчень на платіжні картки, які одночасно є пенсійним посвідченням.

Ірина Бодашко ознайомила журналістів з можливостями та перевагами дистанційного обслуговування за допомогою Веб - порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, з порядком надання органами Пенсійного фонду послуг в електронному вигляді та реєстрації користувачів Веб - порталу, а також про основні принципи роботи з веб - порталом.

На свої запитання представники преси та телебачення отримали вичерпні відповіді.