Міськрайонна газета

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ ДЛЯ ЗМІ

12 вересня 2016 року представники Шосткинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області провели прес-конференцію для журналістів місцевих засобів масової інформації.

Начальник відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Наталія Ярош розповіла про запропонований урядом проект Закону України № 4608 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій»,  яким пропонується запровадження накопичувальної системи з 1 липня 2017 року. Метою проекту Закону є створення справедливої системи пенсійного забезпечення шляхом переходу на єдиний принцип нарахування пенсій. У рамках реалізації законопроекту передбачається удосконалити солідарну систему шляхом її звільнення від невластивих виплат, зокрема, пов'язаних із фінансуванням пенсій, призначених на пільгових умовах і за вислугу років.

Начальник відділу платежів до пенсійної системи Тетяна Сотник акцентувала увагу на легалізації заробітної плати та детенізації зайнятості населення.   Вона повідомила, що питання виплати офіційної зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. На сьогодні від несплати внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.

На свої запитання представники преси та телебачення отримали вичерпні відповіді.