Міськрайонна газета

ПЕНСІЇ ДЛЯ УВ'ЯЗНЕНИХ

Іноді людина досягає пенсійного віку, перебуваючи в ситуації, яку важко назвати комфортною та сприятливою для нарахування виплат. Наприклад у місцях позбавлення волі.

7.11.2016 р. головний спеціаліст відділу обслуговування громадян Яна Батрак провела зустріч за місцем проживання із громадянами, які відбувають покарання в Шосткинській виправній колонії управління державної пенітенціарної служби України в Сумській олбасті ( № 66) . Яна Борисівна поспілкувалася з 15 ув'язненими пенсійного та передпенсійного віку, а також із працівниками колонії, від яких залежить пенсійне забезпечення їхніх підопічних.

У ході спілкування засуджені були ознайомлені зі змінами в порядку пенсійного забезпечення, що набули чинності відповідно до Закону України “Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів».

Громадяни, позбавлені волі, дізналися, що відповідно до ч.3 ст.122 Кримінально-виконавчого кодексу України особа, яка під час відбування покарання набула права на пенсію відповідно до частини першої цієї статті, надає адміністрації виправного закладу клопотання про забезпечення необхідних умов для призначення їй пенсії за місцезнаходженням виправного закладу, в тому числі щодо виклику представників Пенсійного фонду України та офіційного прийому ними у встановленому порядку документів безпосередньо від особи, яка відбуває покарання, або від представника особи, яка відбуває покарання, за нотаріальним дорученням.

Наприкінці зустрічі Яна Батрак надала представнику ШВК-66 Порядок подання, оформлення та перелік документів необхідний для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».