Міськрайонна газета

РЕАЛІЗАЦІЯ ТА ЗАХИСТ ПРАВ ЛЮДИНИ У СФЕРІ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Для утвердження поваги та довіри до права, вже традиційною стала всеукраїнська акція «Тиждень права».

Шосткинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області, долучившись до проведення тижня права, намагається всебічно, в доступній формі інформувати населення з питань, що стосуються політики держави в сфері пенсійного забезпечення, постійно працює над підвищенням рівня правової культури та освіти серед населення, сприяє громадянам в реалізації їх прав і законних інтересів.

З метою забезпечення прав громадян на належний рівень обслуговування в органах державної влади, отримання повної всебічної інформації в сфері пенсійного забезпечення, Шосткинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області щоденно здійснюється прийом громадян та надаються послуги за принципом «єдиного вікна», працює телефон «гарячої» лінії, щомісячно проводяться прийоми громадян в селах району, зустрічі за місцем проживання, в трудових колективах,  зміни в пенсійному законодавстві висвітлюються в засобах масової інформації та на веб-сайтах головного управління, Шосткинської міської ради, Шосткинської районної державної адміністрації. В межах повноважень органів Пенсійного фонду, можливе надання первинної правової допомоги юридичним відділом управління, відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Забезпечуючи, гарантовані Конституцією України, права громадян на соціальне забезпечення (ст. 22), на забезпечення в разі хвороби, інвалідності, старості тощо (ст. 25), управлінням протягом 11 місяців  2016 року призначено 711 нових пенсій, здійснено 1798 поточних перерахунків, виплачено 513007,1 тис. грн. пенсій та грошової допомоги, надані консультації 19410  громадянам, в тому числі за 123 письмовими зверненнями, забезпечується стабільне функціонування Реєстру застрахованих осіб, активне використання його відомостей.

Враховуючи важливість і необхідність соціального захисту непрацездатних  через вік або стан здоров’я осіб, управління не зупиняється на досягнутому, продовжує відповідну роботу з населенням, забезпечує своєчасне реагування і розв’язання порушених громадянами питань в сфері пенсійного забезпечення, оскільки, для кожного громадянина, і особливо для непрацездатних верст населення, усвідомлення своїх прав та вміння ними користуватись – є невід’ємною частиною якісного життя.