Міськрайонна газета

ПЕРЕВАГИ ОТРИМАННЯ ПЕНСІЙ ЧЕРЕЗ БАНКІВСЬКІ УСТАНОВИ

Коли настає час оформляти пенсію, перед людиною постає питання: „Де отримувати виплату - у банку чи на пошті?”. Чинним законодавством за кожним пенсіонером закріплене право вибору способу одержання пенсії. Одержувати пенсію через відділення поштового зв'язку або через уповноважені установи банків - особистий вибір кожної людини.

Виплата пенсій через банківські установи - це складова системи заходів, спрямованих на економію пенсійних коштів. Адже банки обслуговують пенсіонерів безкоштовно, що забезпечує економію Пенсійних коштів на витрати, пов'язані із доставкою пенсій.

Станом на 1 квітня 2017 року 17089 осіб, або 54,1 % пенсіонерів міста та  району отримують пенсії в банках, на загальну суму 27,65 млн. грн. Економія коштів на доставку пенсій розрахунково складає 838,7 тис. грн. тобто, ці гроші спрямовуються на виплату пенсій.

Одержання пенсії через банки має ряд переваг, а саме: відсутність черг; можливість отримання пенсії в будь-який зручний для громадян час; зняття з поточного пенсійного рахунку як усієї зарахованої суми, так і її частини; можливість розраховуватися пластиковою карткою за товари та послуги (наприклад, оплату комунальних послуг); в разі відкриття карткового рахунку – можливість зняття коштів через мережу банкоматів на території України, які працюють цілодобово.

У разі переїзду, від’їзду на лікування або відпочинок не виникає необхідності брати з собою значну суму коштів готівкою. Картковий рахунок дає можливість отримати гроші через мережу банкоматів, або в будь-якому відділені уповноваженого банку по всій території України.

Для одержання пенсійної виплати через банківську установу, необхідно відкрити рахунок в банку і написати відповідну заяву в територіальному управлінні Пенсійного фонду України, або ж заяву можна залишити у відділенні банку, і працівники фінансової установи передадуть її до управління. Відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. В будь-який час пенсіонер має право відмовитись від послуг одного банку і скористатись послугами іншого.

На сьогоднішній день на території міста та району пенсіонерів обслуговують 8 банківських установ, це – АТ «Державний ощадний банк України», ПАТ КБ «Приватбанк», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «УкрСиббанк», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України», ПАТ “Банк Грант”, які в нинішніх умовах економіки є найбільш стабільні та платоспроможні.

Детальну інформацію з питань отримання пенсії через банківські установи можна отримати безпосередньо звернувшись до відділу обслуговування громадян Шосткинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за адресою: м. Шостка, вул. Депутатська 1, 1поверх, каб. 6,9,10 або за телефоном 7-05-54.