Міськрайонна газета

РОБОТА З БОРЖНИКАМИ ТРИВАЄ

Робота по погашенню заборгованості по внесках до Пенсійного фонду України спрямована на забезпечення соціального захисту населення. Однак, незавжди роботодавці дотримуються чітко встановленого Законом порядку та строків сплати загальнообов'язкових платежів, цим самим не усвідомлюють те, що недоотримані Пенсійним фондом кошти, могли б бути спрямовані на фінансування пенсій та грошової допомоги тим, хто її потребує, а ще й на зарахування працівникам страхового стажу, який відіграватиме в майбутньому важливу роль при призначенні пенсії. Ця проблема, на жаль, стосується й нашого міста.

Тому в Шосткинському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області основна увага приділяється забезпеченню застосування усіх передбачених законодавством контрольних, фіскальних та примусових заходів до боржників, які порушують порядок і терміни сплати страхових внесків.

На жаль, заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій зросла на 5031,8 тис. грн., в основному за рахунок несплати поточних платежів підприємствами, що підпорядкованих ДК“Укроборонпром”.      Станом на 01.04.2017 року загальна сума заборгованості по платежах до Шосткинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області по платниках міста становить 209395,1 тис. грн.

Управлінням проводиться робота по погашенню існуючої заборгованості, так заходами примусового стягнення охоплено 100% заборгованості.

Найбільшими боржниками управління є:

  • ВАТ “АК “Свема” – 92947,9 тис. грн., або 44,4 % від загальної суми боргу;
  • КП “ШКЗ “Зірка” – 55628,1 тис. грн., або 26,55 % від загальної суми боргу;
  • КП “ШКЗ “Імпульс” – 33097,9 тис. грн., або 15,8 % від загальної суми боргу;
  • ПАТ ШЗХР — 25354,9 тис. грн., або 12,1 % від загальної суми боргу.

Шосткинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області звертається до всіх керівників підприємств-боржників - розрахуйтеся з заборгованістю. Адже, заборгованість підприємств до пенсійного бюджету – це фактично борги перед працівниками та пенсіонерами міста.