Міськрайонна газета

ЗВІТ ПРО РОБОТУ ШОСТКИНСЬКОГО РАЙОННОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ (НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ) ЗА 2013 РІК

В Шосткинському районі  діє 1 територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

У Шосткинському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) працює 3 відділення:

- відділення соціальної допомоги вдома;

- відділення соціально – побутової адаптації;

- відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги,

а також 1 селищний центр соціального обслуговування.

Основним напрямом роботи відділення соціальної допомоги вдома є надомне обслуговування одиноких пенсіонерів  та інвалідів. Охоплені обслуговування 16 сільських та 1 селищна ради. Вони контролюють роботу 49 соціальних робітників на місцях, які обслуговують 600 чол.

За 2013 рік відділенням соціальної допомоги виявлено 860 чол., обслужено 702 чол.., що становить 82 % від потреби.

Відділення також надає послуги на платній основі громадянам, які мають рідних, але які з різних причин не можуть забезпечити їх доглядом і допомогою. За звітний період платними послугам скористалося 63 чол.

Всі одинокі громадяни, які обслуговуються, забезпечені на зиму паливом, а саме: 629 чол. – які потребували дрова, 16 чол. – завезено вугілля, 109 чол. – мають газове опалення. Всі потребуючі в достатній кількості забезпечені картоплею і овочами на зиму.

Проведено 33 поточні ремонти будинків. Всім побілено хати, вжиті заходи по утепленню будинків всіх підопічних. На протязі 2013 р. надавалося допомога у обробітку присадибних ділянок підопічних.

Ветеранам війни всіх категорій були оформлені пільги на тверде паливо та скраплений газ. також була оформлена субсидія на тверде паливо, комунальні послуги та природний газ.

Протягом року проводились обстеження матеріально –побутових умов проживання 1692 чол. ветеранів війни та праці. Узагальнені матеріали обстежень були направлені головам сільських рад та  Управлінню соціального захисту населення.

Відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги опікується найбільш незахищеними категоріями громадян.

Відділенням надано натуральну допомогу 801 чол. на загальну суму 15,0 тис. грн.., з них 492 чол. – громадяни похилого віку, інваліди, які не мають рідних та 309 чол. – самотні громадяни. Надано адресної натуральної у вигляді гарячих обідів 52 чол. на суму 1,6 тис. грн.., продовольчих товарів – 314 чол. на суму 13,0 тис.грн., промислових товарів – 435 чол.  на суму 0,4 тис. грн..

Територіальним центром до свята 8 Березня, Масляної та до Дня  ветерана в селищному центрі смт Вороніж та в с. Клишки у приміщенні соціально – побутових послуг для інвалідів та одиноких громадян проводилися святкові концерти та благодійні обіди, в яких прийняли участь 90 чол. на суму 2,1 тис. грн..

Відділення надає соціально – побутові послуги в с. Клишки та смт Вороніж.  Це  - прання білизни, санітарно – гігієнічні, перукарські та швейні послуги.  Всі одинокі громадяни, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, отримують послуги безкоштовно.

За 12 місяців 2013 року надано 4486 послуг. Із них платних – 1008 на суму 12,0 тис. грн..

У відділенні функціонує пункт прокату реабілітаційного обладнання. Послугами пункту прокату скористалося 22 чол.

При територіальному центрі створена мультидисциплінарна команда до складу якої ввійшли перукар, швея, медична сестра, соціальний робітник. Вони здійснюють виїзди в села для надання соціально – побутових послуг за місцем проживання. За звітний період було здійснено17 виїздів, обслужено 206 чол. та надано 634 послуги. Робити виїзди частіше немає можливості в зв’язку з недостатньою кількістю бензину.

Відділення також займається виявленням та реєстрацією бездомних громадян. За даний період бездомних громадян в районі не виявлено.

В осінньо – зимовий період при значному зниженні температури повітря при селищному центрі смт Вороніж та в с. К;лишки відкриті пункти обігріву. Знову розповсюджуються листівки з адресами установ, де бездомні громадяни зможуть отримати допомогу.  

Створено банк одягу, зібрано достатню кількість теплих речей для малозабезпечених та бездомних громадян.

На базі Воронізького селищного центру працює відділення соціально – побутової адаптації. Тут організовується та проводиться комплекс соціально – оздоровчих заходів, організація дозвілля, спрямованих на підтримку життєдіяльності і соціальної активності пенсіонерів та інвалідів. Колектив любителів пісні «Калинонька» став активним учасником фольклорних свят територіального центру (це і свято масляної в селищному центрі, привітання ветеранів з днем Перемоги, свято Івана купала, участь у святкових концертах).

З 3 січня 2013 р. на базі селищного центру розпочав свою роботу Університет ІІІ віку для пенсіонерів селища. 29 слухачів агрономічного факультету першими отримали дипломи у травні 2013 р. В жовтні  місяці відкрився факультет основ медицини та основ економіки і права, які відвідують 60 чол. Маємо плани відкрити факультет комп’ютерної грамоти – бажаючих навчатися на комп’ютері багато.

В селищному центрі смт Вороніж працює фахівець із соціальної роботи. За 2013 р. прийнято 4003 осіб з різних соціальних питань. Сюди приходять за допомогою і підтримкою не тільки пенсіонери, ветерани війни та праці, одинокі громадяни, непрацездатні громадяни, а й багатодітні родини, малозабезпечені сім’ї з дітьми, одинокі матері, діти – сироти, інші соціально – незахищені громадяни. У мешканців селища немає необхідності самостійно привозити документи до районного Управління соціального захисту населення для призначення всіх соціальних допомог, пільг, субсидій, оскільки ці всі функції здійснює фахівець із соціальної роботи центру. Така допомога забезпечує не тільки своєчасне виявлення громадян, що потребують соціальної підтримки, допомоги в зборі документів. але й заощаджує матеріал та фізичні ресурси малозабезпечених пенсіонерів та сімей  з дітьми.