Міськрайонна газета

РОБОТА РАЙОННОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ЩОДО ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ НА РИНКУ ПРАЦІ

За 2013 рік відбулося 9 засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Проведено роботу з 44 суб’єктами господарювання.

За січень-грудень 2013 року обстежено 65 суб’єктів підприємницької діяльності, виявлено 21 тіньове робоче місце, легалізовано 21 робоче місце, інформація по 7 суб’єктам підприємницької діяльності передана до територіальної державної інспекції з питань праці у Сумській області, 1 суб’єкта до сектора державної служби боротьби з економічною злочинністю міського відділу (з обслуговування м. Шостка та Шосткинського району) Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області  для вжиття заходів впливу щодо оформлення працівників, притягнуто до адміністративної відповідальності 1 фізичну-особу підприємця.

Робочою групою розроблено листівки «Легальна робота – забезпечена старість», «Легальна робота – соціальна захищеність і соціальна відповідальність», які розповсюджені в селищній та сільських радах для доведення до відома громадян територіальних громад.

Ініційовано заслуховування на засіданнях виконавчих комітетів селищної та сільських рад питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Засідання вже відбулися в Клишківській та Гамаліївській сільських радах.

Розміщено на сайті райдержадміністрації та доведено до селищної та сільських рад Звернення співголів Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради з нагоди проведення у грудні 2013 року місячника легалізації «тіньової» зайнятості.

У вересні та грудні  поточного року у Шосткинському районі проведено місячники з легалізації трудових відносин та забезпечення прав застрахованих осіб на ринку праці.

Управлінням соціального захисту населення Шосткинської райдержадміністрації розроблено план заходів щодо проведення в районі у грудні 2013 року місячника легалізації «тіньової» зайнятості, спільно з Шосткинським міськрайонним центром зайнятості, управлінням Пенсійного фонду у м. Шостці та Шосткинському районі, Шосткинською об’єднанною державною податковою інспекцію Головного управління Міндоходів у Сумській області проведено ряд спільних заходів, спрямованих на легалізацію трудових відносин. Серед них – інформаційні семінари для безробітних, інформаційно-роз’яснювальна робота, практична допомога та консультації для роботодавців, «круглі столи» за темами: «Взаємодія місцевих органів виконавчої влади та служби зайнятості у вирішенні питання зайнятості населення», «Взаємодія сторін соціального діалогу у вирішення питань зайнятості сільського населення», «Взаємодія органів виконавчої влади щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення».