Міськрайонна газета

ДЛЯ ЩАСТЯ ДИТИНІ ПОТРІБНО НЕБАГАТО

У квітні службою у справах дітей Шосткинської районної державної адміністрації було здійснено контроль за умовами проживання та виховання усиновлених дітей. Відвідано дві родини. І дуже приємно було бачити як усиновлені діти, які потрапили в будинок дитини із неблагополучних сімей, слабкі, страждаючі від недоїдання, від хронічного нежитю, з не по-дитячому дорослими очима, перелякані, замкнуті, в сім’ях усиновителів змінюються настільки, що їх важко впізнати. Зрозуміло, що мова йде не про гарний одяг та  іграшки, мова йде про їх відношення до навколишнього середовища. Дитина вже через декілька місяців життя в новій родині виглядає впевненою, здоровою, радісною та щасливою людиною.

Сухомлинський казав: «Дитинство – це найважливіший період людського життя, не приготування до майбутнього життя, а справжнє, яскраве, самобутнє, неповторне життя, і від того, як минуло дитинство, хто вів дитину за руку в дитячі роки, що увійшло в її розум і серце з навколишнього світу, - від цього у вирішальній мірі залежить, якою людиною стане нинішній малюк. Виховання громадянина-патріота починається з сім’ї. Сім’я – це найменша клітинка нашого суспільства, в якій як у фокусі, відображається все життя нашої країни» Отже, ми бачимо, що найголовніше у розвитку дитини – це сім’я. І дуже радісно що в нашій країні, не дивлячись на нелегку економічну ситуацію, є люди які мають можливість, а головне - бажання надати дітям, які потребують батьківського піклування, таку необхідну для них сім’ю.

Справжнє щастя отримує людина яка побачить дитину, колись покинуту батьками, радісною, здоровою, квітучою людиною, яка отримала щасливе дитинство завдяки любові до неї дорослих людей, які прийняли її в свою сім’ю.