Міськрайонна газета

ОТРИМАННЯ ЖИТЛА ГРОМАДЯНАМИ, ПОСТРАЖДАЛИИМИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії мають право на позачергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов (включаючи сім'ї загиблих або померлих громадян).

Крім загальних підстав, передбачених законодавством України, такими, що потребують поліпшення житлових умов, визнаються особи, які забезпечені жилою площею нижче рівня середньої забезпеченості громадян у даному населеному пункті або які проживають у комунальних квартирах.

Особам, які перенесли променеву хворобу будь-якого ступеня або стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, які потребують поліпшення житлових умов, надається додаткова жила площа у вигляді окремої кімнати.

Сім'я, що втратила годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, має право на додаткову жилу площу, порядок надання і розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України.

Пільгами щодо забезпечення житлом громадяни мають право скористатися лише один раз.

На сьогоднішній день по Шосткинському району на квартирному обліку перебуває 3 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі одна сім’я, яка самостійно, за направленням переселилася з території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, і має право на відшкодування коштів за самостійно придбане (збудоване, добудоване) житло.