Міськрайонна газета

ПРАВА ДІТЕЙ – ЦЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ ЗАРАДИ ЩАСЛИВОГО ДИТИНСТВА

     День захисту дітей - одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. Відповідно до Указу Президента України в нашій країні День захисту дітей щорічно відзначається 1 червня.

     До відзначення цього свята долучилися й фахівці із соціальної роботи Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Так, 01.06.2013 року на території Собицької сільської ради відбувся захід «Права дітей – це потрібно знати заради щасливого дитинства» до Міжнародного захисту дітей, учасниками якого стали діти з різних категорій населення віком до 10 років.

     Головною метою бесіди «Права дітей – це потрібно знати заради щасливого дитинства» було перевірити знання з даної теми, а також ознайомити учасників з міжнародними стандартами прав дитини: Декларацією прав дитини, Конвенцією ООН про права дитини, нормативними документами українського законодавства. Крім того, виробити в учасників вміння використовувати знання на практиці, усвідомлено ставитися до своїх обов’язків та прав.

     Діти із задоволенням дискутували на дану тему та відповідали на запитання. По закінченні бесіди всі учасники висловили свої думки стосовно складових щасливого дитинства, де на перше місце висунули родинне тепло та піклування, на друге – матеріальний добробут: забезпеченість одягом, іграшками, на третє – повагу до особистості.