Міськрайонна газета

ПРО СТАН ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПРОТЯГОМ 2018 РОКУ

Відповідно до Положення про управління соціального захисту населення Шосткинської районної державної адміністрації затвердженого розпорядженням голови Шосткинської районної державної адміністрації від 28.03.2018 № 172-ОД є визначення потреби у забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення. Про це в ході апаратної наради при голові Шосткинської РДА доповів Володимир Могила, начальник управління соціального захисту населення.

Для отримання направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації  особа з інвалідністю, постраждала внаслідок антитерористичної операції, дитина з інвалідністю або її законний представник звертається до управління соціального захисту населення із заявою та з медичними показаннями на забезпечення такими засобами.

Особи, які мають право на забезпечення ТЗР:

 • особи з інвалідністю та діти з інвалідністю забезпечуються усіма видами технічних та інших засобів реабілітації. Також зазначеними засобами (крім засобів для пересування) забезпечуються діти віком до 18 років з  вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату;
 • ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і ветерани державної пожежної охорони забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами;
 • особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок і спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами.
 • жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, ліфами для їх кріплення, ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами;
 • постраждалі внаслідок антитерористичної операції - забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення їм інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій чи висновків лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів.

Дія цього Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов'язана з трудовим каліцтвом, що настало внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

За 2018 рік до управління соціального захисту населення звернулося 78 осіб, які потребували технічних та інших засобів реабілітації, та оформлено 187 направлення для їх забезпечення. Всі ці направлення були занесені до Централізованого банку даних з проблем інвалідності.

З 07 квітня 2018 року запрацював новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації визначений постановою Кабінетом Міністрів України від 05 квітня 2012 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів», (зі змінами від 14.03.2018).

Ціми змінами, зокрема, передбачено адресний підхід до забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб зазначених категорій; новий механізм фінансування такого забезпечення за принципом «гроші ходять за людиною»; виплату компенсації вартості за самостійно придбані засоби реабілітації, а також низку інших нововедень.

Для своєчасного забезпечення окремих категорій населення технічними засобами реабілітації, по управлінню укладено 60 угод з підприємствами для забезпечення ТЗР, а саме для забезпечення:

протезно-ортопедичними виробами (забезпечено 23 протезами нижніх кінцівок та 16 комплектами чохлів); протезування молочної залози, ортезами на верхні кінцівки (забезпечено 26 засобами реабілітації); ортопедичним взуттям (забезпечено 14 осіб - 28 комплектами взуття); кріслами колісними (24 інвалідних візка та 1 електроскутер); засобами реабілітації (14 палиць, 5-ть пар милиць, 11 крісел-стільців, ходунків – 4, матраців -2).

Для реалізації можливостей індивідуального вибору технічних засобів реабілітації, запроваджено використання електронного каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації серійного виробництва. Ознайомитися із ним на можно веб-сайті Міністерства соціальної політики. Мешканці нашого району найчастіше звертаються до наступних підприємств:

 1. ПП «Форворд - Орто» (м. Тернопіль).
 2. ТОВ «Фенікс - Медікал» (м. Одеса).
 3. ТОВ «Друкмаш-центр» (м. Кропивницький).
 4. ТОВ «Діспомед» (м. Київ).
 5. ТОВ «Спецмедтехніка» (м. Харків).
 6. ТОВ «Світ Літньої Людини та Реабілітації» (м. Київ).