Міськрайонна газета

ПІЛЬГИ НА ТВЕРДЕ ПАЛИВО ТА СКРАПЛЕНИЙ ГАЗ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 р. № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» змінено граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу для надання пільг населенню. У 2019 році вартість твердого палива та скрапленого газу становить:

тверде паливо – 2603,55 грн. за 1 тонну;

скраплений газ – 260,36 грн. за 1 балон.

Для призначення пільг з придбання твердого палива та скрапленого газу особи звертаються до селищної та сільських рад та за місцем проживання з відповідною заявою, до якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/ або кухонного вогнища на твердому паливі і номер зареєстрованої газобалонної установки. Селищна та сільські ради складають списки осіб окремо за кожною пільговою категорією населення та подають ці списки  до управління соціального  захисту населення Шосткинської райдержадміністрації.

У разі смерті особи, включеної до затвердженого списку, члени сім’ї померлого, які проживали разом з ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу на підставі:

1) заяви одного із членів сім’ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду;

2) копії свідоцтва про смерть особи;

3) виданої в установленому порядку довідки про факт проживання членів сім’ї разом із особою.

До членів сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним, за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

У разі підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення, отримані кошти готівкою на придбання твердого палива або тверде паливо не повертаються. Пільги з оплати газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються особі з наступного бюджетного періоду.

За 2018 рік до управління звернулось 365 пільговика, яким призначена компенсація на тверде паливо на суму 582,0 тис. грн. За 2018 рік пільги по скрапленому газу призначено 121 особам на суму 17,4 тис. грн

Пільгою на тверде паливо може скористатись пільговик, який в 2019 році не скористався правом на субсидію.