Міськрайонна газета

ВИКОРИСТАННЯ ДІТЕЙ У ТОРГІВЛІ

Щороку 1,2 млн. дітей в світі страждають від тенет вербувальників. Кожна третя жертва торгівлі людьми – дитина! В Україні лише виявлені поодинокі випадки втягнення дітей в торгівлю людьми. Потрапити в ситуацію торгівлі людьми може кожна дитина, незалежно від віку, статі та соціальної приналежності. З метою торгівлі, діти можуть перевозитись за межі країни, а можуть переміщуватись у її межах. Дітей примушують до жебракування, втягують у злочинну діяльність; використовують органи та тканини дитини; непоодинокі випадки нелегального усиновлення/удочеріння, все більшої популярності набуває торгівля дітьми з метою педофілії (дитячої порнографії, дитячого сексуального туризму тощо), і це стосується як дівчаток, так і хлопчиків.

Травми, що наносять дітям в ситуації торгівлі людьми фактично не відрізняються від травм, з якими стикаються дорослі. Наслідками таких травм є: медичні, психологічні, економічні та соціальні проблеми, що потребують довготривалої реабілітації. Однак шкода, нанесена здоров’ю дитини є значно тяжчою, у зв’язку з її впливом на подальший розвиток дитини.

Використання дітей у ситуації торгівлі людьми може призвести до серйозних наслідків на все життя або навіть поставити під загрозу життя дитини, завдаючи їй фізичної, психічної, моральної шкоди, включаючи загрозу: ранньої вагітності; летальності пологів; запізнення фізичного та розумового розвитку; травми та інвалідності; хвороби статевих органів; ВІЛ/СНІД тощо. Шкода наноситься не лише самій дитині, а й її (його) сім’ї, родині та й Україні в цілому. Торгівля дітьми можлива навіть через продаж ще ненароджених дітей – через продаж дитячих органів. Торгівля людьми – це величезний злочин, це фактично використання людини її експлуатація з метою наживи та власного збагачення торгівлі людьми.

При наявності ознак торгівлі дітьми громадянам необхідно звертатись до управління соціального захисту населення Шосткинської районної державної адміністрації для встановленням статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.