Міськрайонна газета

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ, ГОЛІВ ПРОФСПІЛКОВИХ КОМІТЕТІВ ТА ПРЕДСТАВНИКІВ ТРУДОВИХ КОЛЕКТИВІВ

Відповідно до постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 768 «Про внесення змін до постанови КМУ від 13 лютого 2013 року № 115» з 21 серпня 2019 року внесено зміни у Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів (надалі –Порядок).

Відповідно до Порядку Сторони угоди (договору) подають реєструючому органу на повідомну реєстрацію примірник угоди (договору) разом із додатками та супровідним листом у вигляді оригіналу паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками або у вигляді оригіналу електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами, або у вигляді електронної копії оригіналу паперового документа (фотокопії), засвідченої кваліфікованою електронною печаткою. Під час повідомної реєстрації реєструючий орган вносить відповідний запис до реєстру галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них. Реєструючий орган оприлюднює на власному офіційному веб-сайті та щомісяця оновлює реєстр галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них, їх текст, рекомендації щодо приведення угоди (договору) у відповідність з вимогами законодавства (у разі їх наявності). Примірник угоди (договору), поданий на повідомну реєстрацію в паперовій або електронній формі, зберігається в реєструючому органі до заміни новою угодою (договором).

Відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди» колективний договір, угода укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників і роботодавців.

Законом України від 23 листопада 2019 року № 294-IХ «Про державний бюджет України на 2020 рік» затверджено на 2020 рік прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб: з січня - 2102 гривні, з 1 липня - 2197 гривень, з 1 грудня - 2270 гривень; мінімальну заробітну плату з 01.01.2020 в місячному розмірі – 4723 грн., у погодинному розмірі – 28,31 грн.

Прохання до всіх керівників, голів профспілкових комітетів та представників трудових колективів, провести збори трудових колективів з питання виконання колективного договору за 2019 рік, ініціювати заключення колективних договорів на 2020 рік, якщо термін дії їх закінчився у 2019 році, або при необхідності внести зміни чи доповнення до діючих колдоговорів.

Пропонуємо запрошувати на збори з питань виконання колективних договорів та прийняття нових колективних договорів представників райдержадміністрації, відділу соціально-трудових відносин, гендерної політики та протидії торгівлі людьми управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Для отримання детальної інформації з питань правильності оформлення та розробки колективного договору, проведення атестації робочих місць за умовами праці звертатися до відділу соціально-трудових відносин, гендерної політики та протидії торгівлі людьми управління соціального захисту населення ШРДА за адресою: м. Шостка, вул. Свободи, 49, каб. № 11, тел. 0662194242.