Міськрайонна газета

ДЕНЬ МАТЕРІ

День матері — міжнародне та локальне свято. У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня (фіксованої дати свято не має) відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. У 2020 році свято відзначають 10 травня.

В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею сім'ї. Величезну роль у вихованні дітей відіграє перша, найрідніша у світі людина — матір. Саме від неї залежить, щоб діти пам'ятали свою національну спадщину і походження і саме мати прищеплює любов до рідної землі.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Її підтримала влада, а згодом до ініціативи приєдналися й інші країни.

У цей день заведено поздоровляти матерів і приділяти їм особливу увагу. У США і країнах західної Європи існує практика прикраси одягу квіткою червоної гвоздики, якщо мама жива, і білої, якщо її вже немає. Багато також намагаються в цей день відвідати своїх батьків, навіть якщо вони живуть далеко. Якщо можливості привітати маму особисто немає, на допомогу прийде телефон та інтернет. Теплі слова та електронна листівка в месенджері ніколи не будуть зайвими.