Міськрайонна газета

ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА ДІТЯМ-ІНВАЛІДАМ ТА ІНВАЛІДАМ З ДИТИНСТВА,ЯКІ МЕШКАЮТЬ У РАЙОНІ, В ПОТОЧНОМУ РОЦІ ПЕРЕВИЩИЛА 2 МЛН.ГРН

На нараді при голові Шосткинської районної державної адміністрації розглянутий стан реалізації в районі завдань і доручень Глави держави щодо надання якісних соціальних послуг людям з особливими потребами.

«Одним з пріоритетів влади є запровадження європейських підходів до соціального захисту людей з особливими потребами», - відзначив голова райдержадміністрації.

Нині на Шосткинщині проживає 60 осіб, які опікуються інвалідами І та ІІ груп внаслідок психічного розладу, 93 особи отримують компенсаційну виплату непрацюючим, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, 195 особам держава виплачує соціальну допомогу як інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, ще 57 особам нараховується компенсаційна виплата за здійснення догляду за інвалідами І групи чи особами, які досягли 80-річного віку. Всього за 10 місяців поточного року  на виконання чинного законодавства та соціальних ініціатив Президента України вищезазначеним людям нараховано та виплачено з державного та місцевих бюджетів близько трьох мільйонів гривень.

В районі діє територіальний центр соціального обслуговування, в якому надається 37 видів соціальних послуг, якими охоплено близько 700 одиноких людей похилого віку.

Для лікування людей з особливими потребами в медичних закладах району розгорнуто 18 ліжок, на яких за 10 місяців 2013 року проліковано понад 500 таких хворих.

Триває робота зі створення умов безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціально-культурної сфери району. Протягом 2010-2013 років пристосовано до потреб людей з обмеженими фізичними можливостями  93 об’єкти  соціальної інфраструктури.

«Увага до людей з особливими потребами, створення їм необхідних умов для нормальної життєдіяльності – одне з найважливіших завдань влади на нашому шляху до цивілізованого, демократичного суспільства,» - підкреслив Анатолій Молошний.