Міськрайонна газета

ЛЕГАЛЬНА РОБОТА – СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ

Нелегальна зайнятість та нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

Ви­користання нелегальної робочої сили, не оформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником суб'єктами господарювання - це порушення тру­дового законодавства, яке передбачає адміністративну, фі­нансову та кримінальну відповідальність.

Районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення було ініційовано проведення виїзних засідань на засіданнях виконкомів селищної та сільських рад. В с. Клишки 25.11.2013 року було заслухано п’ять суб’єктів підприємницької діяльності.

Суб’єктам підприємницької діяльності рекомендовано не допускати ви­користання нелегальної робочої сили, оформлювати трудові відносини з працівниками, винаходити можливість для збільшення заробітної плати найманим працівникам з врахуванням кваліфікації та переведення працівників на повний робочий день.