Міськрайонна газета

РУХ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА НА ШЛЯХУ ЕВРОПЕЙСЬКОГО ВИБОРУ, ЗРОСТАННЯ ДОБРОБУТУ ГРОМАДЯН ГАЛЬМУЄТЬСЯ «ТІНЬОВОЮ» ЕКОНОМІКОЮ ТА НЕЛЕГАЛЬНОЮ ЗАЙНЯТІСТЮ

На засіданнях виконкомів сільських рад в с. Клишки та с. Гамаліївка розглядалося питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення з запрошенням членів районної робочої групи та суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території сільських рад. 

До присутніх донесено звернення співголів Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради з нагоди проведення у грудні 2013 року місячника легалізації «тіньової» зайнятості.

 

Звернення співголів Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради з нагоди проведення у грудні 2013 року місячника легалізації «тіньової» зайнятості

Перебіг ринкових реформ, ініційованих Президентом України В.Ф.Януковичем потребує нових підходів до вирішення проблем зайнятості та задоволення потреб ринку праці. Вимога часу вирішується комплексно, у тісній взаємодії місцевих органів влади, роботодавців, профспілок, податкових органів та служби зайнятості.

Це – одна з найактуальніших проблем, що потребує усвідомлення кожним роботодавцем. Рух українського суспільства на шляху европейського вибору, зростання добробуту громадян гальмується «тіньовою» економікою та нелегальною зайнятістю.

Виплата «сірої» зарплати тільки на перший погляд сприяє зростанню доходів працівників і прибутків роботодавців. Насправді – це розбещує людей, послаблює соціальний захист працівників, причетних до «тіньової» економіки, зменшує надходження до місцевих бюджетів та державних соціальних страхових фондів. У кінцевому підсумку – впливає на життєвий рівень тих, хто навчає, виховує наших дітей, дбає про культурний і професійний розвиток, фізичне й моральне здоров’я нації, забезпечує охорону правопорядку тощо. За такої ситуації наша держава не може створити умови для гідного життя пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт.

Досягнення нової якості життя мешканців Сумщини потребує гармонійного балансу інтересів суспільства, держави й бізнесу, запровадження принципу соціальної відповідальності бізнесу. Саме такі пріоритетні завдання ставить перед собою регіональна влада, реалізуючи Стратегію розвитку «Нова Сумщина – 2015».

 Роботодавці області!

Закликаємо Вас рішуче відмовитися від зарплати «в конверті». Це стане проявом здорового прагматизму, від якого Ви самі отримаєте певні дивіденти, це безперечно зміцнить і українську державність. Закликаємо Вас зробити крок на зустріч суспільству – легалізувати зайнятість Ваших працівників та відмовитись від виплати заробітної плати «в конвертах».

 Звертаємося до працівників, які ще отримують «сіру» зарплату.

 Шановні громадяни!

Усвідомте, що «тіньова» зайнятість – бомба сповільненої дії, яка вибухне саме тоді, коли зникнуть «конверти», а здоров’я похитнеться.

Запам’ятайте!  Заробітна плат в «конвертах» - це відсутність Ваших гарантій на безпечні  і здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок та трудовий стаж, позбавлення оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологам. У разі нещасного випадку на виробництві Ви не маєте права на виплату допомоги у зв’язку зі втратою працездатності, у випадку втрати роботи – допомоги по безробіттю, у старості – на одержання гідної пенсії.

Знайте це і вимагайте офіційного працевлаштування!

 Шановні мешканці Сумщини!

Якщо Ви потрапили до когорти «конвертників», а Вас це однозначно не влаштовує, - звертайтеся до Територіальної державної інспекції з питань праці в Сумській області, а на місцях – до органів Міністерства Внутрішніх Справ, Міністерства доходів і зборів, прокуратури та центрів зайнятості.

Вам обов’язково допоможуть!

 

З  повагою

Перший заступник голови Сумської обласноїдержавної адміністрації, співголова Ради від органів влади

Генеральний директор Сумської обласної організації роботодавців «Сумський регіон», співголова Ради від роботодавців

Голова Сумської обласної ради профспілок, співголова Ради від профспілок

 

В.І. Чернявський

В.Я. Кононенко

В.В. Єсепчук