Міськрайонна газета

АНАТОЛІЙ МОЛОШНИЙ : «ЗАХОДИ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ У СФЕРІ ЗАЙНЯТОСТІ ПОВИННІ СПОНУКАТИ ГРОМАДЯН НЕПЕНСІЙНОГО ВІКУ ДО ПРАЦІ»

На апаратній нараді при голові Шосткинської районної державної адміністрації розглянуте питання про реалізацію в районі завдання Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості  населення, створення нових робочих місць, завдання і перспективи на 2014 рік.

Виконується Програма зайнятості населення Шосткинського району на період до 2017 року, затверджена рішенням районної ради від 26 квітня 2013 року. Вона передбачає здійснення активної політики зайнятості та створення нових робочих місць, що передбачені Законом України «Про зайнятість населення», який набрав чинності 1 січня 2013 року та відбиває принципи і підходи, викладені у зініційованій В.Ф.Януковичем Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Зараз на обліку в міськрайцентрі зайнятості перебуває 474 безробітних громадян, що на рівні минулого року – 3,7 відсотка. В той же час, кількість роботодавців, які надали службі зайнятості інформацію про наявність вакансій, зросла з 596 у 2012 році до 645 в 2013 році.

Підводячи підсумки обговорення питання, голова райдержадміністрації звернув увагу учасників на той факт, що в районі постійно виконуються і перевиконуються плани створення нових робочих місць. Але кількість зайнятого населення в наших населених пунктах не зростає.  Висновок з цього може бути один – державна політика у сфері зайнятості повинна бути націлена на підвищення мотивації громадян до праці, до легалізації зайнятості і заробітку. Важливим важелем на цьому шляху можуть стати закони про введення страхової медицини та про погодинну оплату праці. Працівник повинен бачити негативну перспективу незареєстрованої зайнятості і зарплати «в конверті».

Анатолієм Молошним дане доручення підготувати відповідні пропозиції  для народних депутатів України, які обрані населенням району.