Міськрайонна газета

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР НА МЕТІ КОТРОГО Є ПІДТРИМКА ДІЄВИХ ТА УТВОРЕННЯ НОВИХ ОСББ ШОСТКИНЩИНИ

3 квітня в малій залі Шосткинської районної державної адміністрації відбувся інформаційний семінар Проекту HOUSES на тему «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень». У заході взяли участь представники влади міста та району. Зокрема долучився до діалогу Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації, керівники районних відділів житлово-комунального господарства, економічного розвитку і торгівлі. А також фахівець управління житлово-комунального господарства Шосткинської міської ради, представники ОСББ, що діють на території Шосткинщини.

За словами координатора Проекту HOUSES в Сумській області Тамари Харченко, реалізація проекту триватиме протягом двох років за співпраці Фонду енергоефективності та Міжнародної фінансової корпорації. Очікується, що вже з середини 2019 року його учасники зможуть самостійно залучати кошти на енергоощадні проекти.

Поряд з цим у ході зустрічі обговорено проблеми з котрими вже сьогодні стикаються ОСББ, що функціонують на території району. Цікавили присутніх аспекти використання енергозберігаючих технологій у житловому фонді та умови й можливості їх фінансування. Учасники семінару отримали вичерпні відповіді на свої запитання, а також індивідуальні консультації від регіонального координатора ПРООН.

Експерт запевнила у повній та безкоштовній підтримці усіх охочих працювати з ОСББ, зокрема, у підготовці пакету документів для отримання фінансування з фонду енергоефективності та грантових програм ЄС.

Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації прокоментував: - «Зміцнення потенціалу ОСББ, які існують наразі, а також інформування населення про переваги впровадження енергоефективних рішень у житловому секторі – наразі першочергові завдання для органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Я впевнений, що навчання котре відбулося сьогодні допоможе, в тому числі, реалізуватись в повній мірі й тим ОСББ, які існують наразі у формальному, а не практичному вимірі».