Міськрайонна газета

ОСББ — ПАРТНЕР В АСПЕКТІ ЕКОНОМІЇ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ ТА РОЗБУДОВИ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

В контексті реформування сучасного житлово-комунального господарства сьогодні якомога частіше та голосніше органи місцевого самоврядування мають говорити про права співвласників багатоквартирних будинків. З цією метою в Шосткинській районній державній адміністрації відбувся семінар-нарада за участі голів ОСББ, представників житлово-комунальної галузі міста та району. Найперше говорили про програми підтримки ОСББ в режимі співфінансування. На початку діалогу Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністраці озвучив позицію представників співвласників багатоквартирних будинків: - «Розуміючи економічну ситуацію в країні, той факт, що вартість енергоносіїв й надалі зростатиме, мешканці багатоквартирних будинків усвідомлюють потребу в тепломодернізації. Однак зібрати кошти на повну вартість заходів це надто обтяжливо для співвласників». Задля консультування з цього приводу в адміністрацію було запрошено Романа Гученко, голову правління Асоціації ОСББ «Сумщина». Фахівець поділився досвідом та напрацюваннями котрі вже реалізовані в Сумській області та інших регіонах. Як приклад, наразі в обласному центрі діє програма підтримки ОСББ в рамках впровадження енергоефективних заходів, в розрахунку 70/30. Де більша частина — фінансування органів влади, а менша –співвласників.

Поряд зцим в державі вже працює механізм підтримки ОСББ Фонду енергоефективності (цього річ передбачено забезпечення фонду коштами у розмірі 13 млрд грн).

Врешті, користуючись різними державними программами, мешканці багатоквартирних будинків можуть таким чином провести: утеплення фасаду, замінити системи гарячого водопостачання, електричні мережі, світлові конструкції, встановити індивідуальні теплові пункти і т. п. Ця співпраця в тому числі передбачає ощадність коштів під час проходження процедури поновлення технічної документації будівлі, проведення енергоаудиту багатоквартирного будинку. «Сьогодні можна впевнено констатувати ОСББ — партнер в аспекті економії бюджетних коштів та розбудови житлового фонду населених пунктів. Є реальні приклади того, що завдяки співпраці органів місцевого самоврядування та ОСББ одні економили понад 20% бюджетних коштів, а інші майже на 50%  зменшили тепловтрати та змогли привести до ладу мережі комунікацій» - резюмував Роман Гученко.

Фахівець також надав присутнім вичерпну інформацію стосовно роботи з «теплими кредитами», нововведеннями у сфері комерційного обліку холодного водопостачання та водовідведення, уникнення ризиків в умовах реформи енергосфери країни та за проблем газорозподільної системи. Рекомендували, по завершенні наради, головам ОСББ Шосткинщини об’єднатись та створити асоціацію, так захищати власні права співвласники зможуть дієвіше. Загалом ОСББ Шосткинщини мають зацікавленість в тому, аби бути незалежними від держави, котрі мають на меті якісні зміни та розбудову, а не пасивне споживання субсидій.