Міськрайонна газета

ПРОДОВЖУЄТЬСЯ РОБОТА ВІДДІЛУ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ З ОРГАНАМИ РЕЄСТРАЦІЇ СІЛЬСЬКИХ ТА СЕЛИЩНОЇ РАД

15 червня 2016 року відділом ведення Державного реєстру виборців під керівництвом голови Шосткинської райдержадміністрації Віктора Ждамірова проведена нарада з керівниками та уповноваженими відповідальними особами органів реєстрації селищної та сільських рад Шосткинського району.

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Наталія Шалда повідомила про те, що відділом ведення Державного реєстру виборців на виконання окремого доручення Прем’єр-міністра України В. Гройсмана, відносно листа Центральної виборчої комісії від 12.05.2016 року 321-20-971 та листа Сумської обласної державної адміністрації від 08.06.2016 №01-25/3938, проведено аналіз стану виконання органами реєстрації Шосткинського району вимоги частини 12 статті 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців". Наразі у Шосткинському районі налічується 17 окремих органів реєстрації, окремих органів не утворено - ці повноваження покладено на селищного та сільських голів, як керівників органу реєстрації. Також було дано зауваження щодо виконання органами реєстрації пункту 2 розділу ІІ "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України від 10 грудня 2015 року №888-VІІІ та постанови Центральної виборчої комісії від 17 лютого 2016 року № 55 “Про порядок одноразової передачі відомостей Державного реєстру виборців для створення реєстру територіальної громади», якими визначено, що для створення реєстрів територіальних громад органи реєстрації мають звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців з відповідним запитом. Ці відомості органи ведення Реєстру одноразово передають на електронному носії протягом 10 днів з дня надходження такого запиту.

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Наталія Шалда наголосила, що з набранням чинності пунктами 5, 6 розділу I Закону України №888-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг”, повноваження стосовно здійснення реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання особи на відповідній території передано від Державної міграційної служби України до органів реєстрації, якими є виконавчі органи сільських, селищної рад. При цьому на органи реєстрації покладено обов’язок подавати органам ведення Державного реєстру виборців відомості для періодичного поновлення бази даних Державного реєстру виборців. Крім того Наталія Шалда звернула увагу керівників та уповноважених осіб органів реєстрації на повноту відомостей про громадян України, яким виповниться 18 років. За статистичними даними значно зменшилась кількість відомостей цієї категорії вцілому, як по Україні так і в деяких районах і містах Сумської області. Завдяки налагодженій співпраці відділу ведення ВДРВ з органами реєстрації в показниках Шосткинського району погіршених змін не відбулось.