Міськрайонна газета

АНАТОЛІЙ МОЛОШНИЙ: «ПРОФІЛАКТИКА ПРАВОПОРУШЕНЬ ТА БОРОТЬБА ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ - ВАЖЛИВА ДЕРЖАВНА СПРАВА»

На апаратній нараді при голові Шосткинської районної державної адміністрації проаналізований хід виконання   розпорядження голови райдержадміністрації від 12.08.2013 №268-ОД «Про заходи щодо реалізації Комплексної обласної програми «Правопорядок на 2013-2015 роки» на території Шосткинського району» у 2013 році. Ці заходи передбачають посилення роботи щодо захисту держави, суспільства і громадян від проявів тероризму, запобігання виникненню умов, що сприяють вчиненню правопорушень, підвищення безпеки дорожнього руху, покращення умов тримання в установі ШВК-66 відповідно до вимог Європейських в’язничних правил та підвищення ефективності використання виробничого потенціалу підприємства установи.

Проведений аналіз криміногенної ситуації та результати оперативно службової діяльності Шосткинського МВ УМВС дають підстави зробити висновок, що загальний вал злочинності залишився на рівні минулого року. Не відбулося суттєвих змін в структурі злочинності, де, як і протягом 2012 року, домінують майнові злочини, насамперед – крадіжки приватного майна.        

За рік в районі  виявлено 27  фактів  незаконного обігу наркотичних речовин.  З   метою  виявлення незаконного посіву  маку та коноплі  в районі  проводиться  загальнодержавна   операція “Мак”, оперативно-профілактичні  заходи  «Генофонд», «Канікули», «Літо-2013»,  відпрацювання розважальних закладів та зон  відпочинку.        

З метою запобігання негативним проявам серед неповнолітніх, у тому числі пияцтву, наркоманії, дитячій бездоглядності і безпритульності, проводиться виявлення дітей та підлітків, які жебракують, вчиняють  правопорушення, або стали жертвами злочинної діяльності дорослих. Проведено 11  профілактичних   рейдів, в ході яких попереджені:  батьки – 46  та 17 неповнолітніх. За зібраними матеріалами складено 18 адмінпротоколів, направлено матеріали до суду  на позбавлення батьківських прав на  4 сім’ї  стосовно 3 дітей. На обліку знаходиться 17 сімей, в яких виховується  24  дитини.

Фактів порушень у сфері національної безпеки України та загрози скоєння терористичних актів на території району не було.

У загальноосвітній школі, що діє при Шосткинської виправній колонії №66 створений комп’ютерний клас, який обладнаний необхідною технікою.

Протягом 2013 року за кошти місцевих бюджетів придбано продукції у ШВК-66 на суму більш, ніж 40,0 тис.грн., при плані 20,0 тис.грн.

Підводячи підсумки обговорення питання, голова райдержадміністрації вказав на необхідність активізації профілактичної роботи та боротьби зі злочинністю як профільними державними органами, так і відповідними районними службами, з залученням до цієї важливої роботи зусиль громадськості. Він звернув увагу на особливості криміногенної обстановки в районі та дав ряд доручень щодо посилення співпраці націлених на боротьбу зі злочинністю районних структур.