Міськрайонна газета

Запобігання проявам корупції


Оновлено 06.03.2023
 
Контакти
спеціаліста відповідального за запобігання та виявлення  корупції
в Шосткинській районній державній адміністрації

Адреса: вул. Свободи, 54, м. Шостка Сумська область, 41100
Телефон: (05449) 7-29-42
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Розпорядок работи: понеділок – четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.
 

Шосткинська районна державна адміністрація співпрацює із особами, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

Ви можете залишити відповідне повідомлення, інформація в якому стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені, а також підкріплене доказами, щодо осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також щодо прирівняних до них осіб згідно із Законом «Про запобігання корупції» (далі – «уповноважена особа»). Всі повідомлення розглядаються згідно з вимогами законодавства.

Зразок «Повідомлення про корупцію»

 

 

Практичні поради з питань запобігання та протидії корупції

1. Станьте прикладом для інших, демонструйте своєю поведінкою, що Ви не будете терпіти і підтримувати корупцію.
2. Негайно припиняйте спроби корупції і повідомляйте про такі спроби керівництву, а також контактним особам з питань запобігання та протидії корупції.
3. Якщо у Вас з’являється відчуття, що Вас хочуть попросити про послугу, яка суперечить Вашим обов’язкам, покличте когось із своїх колег у якості свідка.
4. Працюйте так, щоб Вашу роботу можна було б в будь-який момент перевірити.
5. Чітко розділяйте службову та приватну сфери у своєму житті. Перевіряйте, чи не має конфлікту інтересів між Вашими службовими обов’язками та особистими інтересами.
6. Допомагайте розкривати випадки корупції. Інформуйте керівництво про ознаки корупційних правопорушень.
7. Допоможіть керівникам визначати недосконалі організаційні структури, механізми, на тлі яких можуть виникнути корупційні прояви.
8. Вдосконалюйте свої знання з питань антикорупційної політики держави.
9. Вас вже втягнули до корупції? Звільніться від постійного страху перед відкриттям. Відкрийте інформацію самі.Якщо Ваша інформація допоможе повністю виявити існуючу проблему, то це пом’якшить відповідальність

  

При виявленні фактів вчинення корупційних діянь телефонувати за номером : 7-29-42 або (022) 60 - 01 - 66 (цілодобово)

 

Відповідно до абзацу 12 частини першої статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції є органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції.

 

На території Шосткинського району такими органами є:

  • Шосткинський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області (41100, м. Шостка, вул. Свободи, 67), тел. 102, (054499) 2-14-47
  • Шосткинська місцева прокуратура (41100, м. Шостка, вул. Свободи, 65), тел. (05449) 2-20-31
  • На території Сумської області такими органами (обласного рівня) є:
  • Прокуратура Сумської області (40000, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 33), тел. (0542) 22-11-83, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Головне управління Національної поліції у Сумській області (40000, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 23), тел. (0542) 66-70-10, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Національне антикорупційне бюро України (03035, м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3), безкоштовна телефонна лінія: 0-800-213-200, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції (01103, м. Київ, бульвар Дружби Народів, 28), тел. (044)200-06-91, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Також повідомляємо, що при Сумській обласній державній адміністрації за номером телефону (0542) 60-01-66 працює цілодобова «гаряча» телефонна лінія «Стоп корупція», на яку приймається повідомлення про конкретні факти вчинення корупційних правопорушень.

 

 

Довідка про доходи

 

Тільки спільними зусиллями влади, спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції і громадськості ми зможемо побороти таке ганебне явище, як корупція

 

 

ДЕКЛАРУВАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ, ЯКУ ОТРИМАЛИ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ

До уваги платників податку на прибуток підприємств!

Чи потрібно декларувати допомогу від міжнародних організацій та інших держав?

Ні. Незалежно від того, чи перебували ви на території України чи за кордоном у час, коли отримували цю допомогу, декларувати її не потрібно.

Якщо ви вже подали декларацію, в якій зазначено відомості про грошові виплати (матеріальну допомогу) від міжнародних організацій, іноземних держав, то це не потягне за собою юридичних наслідків. У наступній декларації за 2023 рік ви можете просто не зазначати такі виплати.

ЯК ДЕКЛАРУВАТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ В ПЕРІОД ВІЙНИ?

Декларування місця проживання у період війни – роз'яснення НАЗК –  borg.expert – медіа-портал про борги та банкрутство

Тимчасове житло, яке було запропоноване як внутрішньо переміщеній особі, зазначається у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації у тому випадку, якщо ви проживали там упродовж половини звітного періоду або станом на останній день звітного періоду (31 грудня 2022 року).

Якщо за рік кількість місць проживання змінювалася і користування одним житлом не тривало понад пів року, то варто декларувати лише об’єкт нерухомості, де ви проживали станом на 31 грудня 2022 року (або ж 2021 року, якщо ще не подана декларація за цей період).

ОСОБЛИВОСТІ ДЕКЛАРУВАННЯ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ В ПЕРІОД ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

Декларування у період воєнного стану – Головне управління  Держпродспоживслужби в Полтавській області

8 липня 2022 року був прийнятий Закон України № 2381-IX «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану», яким було внесено зміни до розділу ХІІІ «Перехідні положення» Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон).

Відповідно до пункту 27 розділу ХІІІ «Перехідні положення» Закону на час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» (далі – воєнний стан), відтерміновано подання електронних декларацій на строк до трьох місяців після припинення війни.

ДЕКЛАРАНТИ МОЖУТЬ ДІЗНАТИСЯ МАЙЖЕ ВСЕ НЕОБХІДНЕ ПРО СВОЇ АКТИВИ З ФУНКЦІЄЮ «ДАНІ ДЛЯ ДЕКЛАРАЦІЇ»

НАЗК: дані для заповнення декларації можна отримати дистанційно | НАЗК

В Реєстрі декларацій діє спеціальна функція – «Дані для декларації». Тепер можна отримати майже всю необхідну інформацію для заповнення декларації за різні періоди.