Міськрайонна газета

АНАТОЛІЙ МОЛОШНИЙ: «ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ, ПІДНЯТИХ У ЗВЕРНЕННЯХ ГРОМАДЯНАМИ, - ГОЛОВНЕ ПОКЛИКАННЯ ВЛАДИ»

На нараді при голові Шосткинської районної державної адміністрації розглянута інформація про реалізацію у районі завдань Президента України щодо належної роботи із зверненнями громадян, а також підведення підсумків вирішення питань, що надійшли у рамках проекту «Діалог з країною».

З 12 по 22 лютого 2013 року в Україні тривав проект «Діалог з країною», ініціатором якого виступала Національна телекомпанія України.        У його рамках працювала телефонна « гаряча лінія» Урядового контактного центру, до якої надійшло 21162 дзвінків. Питання, які були порушені громадянами, взяті на особистий контроль Президентом України та визнані першочерговими для виконання місцевими органами влади. У рамках телевізійного проекту «Діалог з країною» на електронну пошту контактного центру від жителів Сумщини надійшло 75 звернень до Президента України.

80 відсотків звернень, які надійшли від жителів Сумщини до Глави держави, були вирішені до кінця березня 2013 року. Найбільше людей турбували питання соціального захисту населення, проблеми комунального господарства, благоустрою та будівництва, охорони здоров’я, транспорту, житлової та аграрної політики. Значна кількість звернень надійшла від жителів міст Суми - 25 (33%) та Конотоп - 8 (11%). Жодного звернення не було отримано від жителів шести регіонів Сумщини, в тому числі і мешканців Шосткинського району.  

У 2013 році до Шосткинської районної державної адміністрації надійшло 184  звернення громадян (за відповідний період 2012 року – 196), у яких порушено 207 питань. Порушень термінів розгляду звернень не допущено. Кількість позитивно вирішених питань складає 51,9% від загальної кількості, що на 4,9% більше в порівнянні з позаминулим роком.

За змістом питань, порушених громадянами у своїх зверненнях, чільне місце займають питання аграрної політики і земельних відносин – 54 (26,1%), найбільше їх надійшло  від жителів Чапліївської, Миронівської, Клишківської сільських рад та м.Шостка, роботи комунального господарства – 40 (19,3%), від жителів Воронізької селищної, Гамаліївської та Миронівської сільських рад, якості послуг транспорту і зв’язку  -  26 (12,6%), від жителів Воронізької селищної, Чапліївської та Ковтунівської сільських рад, соціального захисту - 20 (9,7%);

Особистий прийом керівництвом райдержадміністрації проводиться чотири рази на місяць (два - в приміщенні райдержадміністрації та два  в населених пунктах району). У 2013 році проведено 177  особистих прийомів керівниками, у тому числі 72 виїзних. Отримано 117 звернень, в яких порушено 131 питання, із них вирішено позитивно 79 ( 60,3 %). Головою райдержадміністрації особисто проведено 58 прийомів, у тому числі 25 виїзних. Розглянуто 81 питання, з яких вирішено позитивно 37 питань (45,7%).

Протягом 2013 року до Сумського обласного контактного центру(в тому числі і на «Урядову гарячу лінію») звернулось 38 мешканців Шосткинського району, тоді як за 2012 рік таких звернень було 20. Найбільше їх надійшло від жителів Воронізької селищної, Клишківської та Миронівської сільських рад. Порушено 42 питання. Позитивно вирішених питань – 40,5%.

«Президент України у ході проекту відзначив необхідність збільшення кількості місць у дитячих дошкільних навчальних установах, продовження роботи з поліпшення якості надання адміністративних послуг, забезпечення дітей-сиріт житлом після 18-ти років», - зазначив голова райдержадміністрації. Над цими питаннями працює районна влада, вже є позитивні зрушення у їх розв’язанні. Останнім часом відкрито дві дошкільні груп у ДДЗ і НВК району, в райдержадміністрації завершується облаштування центру адміністративних послуг, який вже забезпечений необхідною комп’ютерною технікою та меблями, ведеться активний моніторинг стану забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування житлом.

«Влада повинна знати, що хвилює громадян у кожному населеному пункті району, а її робота по вирішенню проблемних питань жителів показує, наскільки влада на місцях здатна ефективно діяти», - заявив Анатолій Молошний наостанок.