Міськрайонна газета

ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я РОСЛИН

12 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я РОСЛИН - Держпродспоживслужба  Закарпатської області

Організація Об’єднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин. Це має на меті підвищити глобальну обізнаність про те, як захист здоров’я рослин може допомогти ліквідувати голод, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та стимулювати економічний розвиток.

З 1994 р. Україна – член Європейської і Середземноморської організації захисту рослин (ЄОЗР), заснованої 18 квітня 1951 р. (ще до підписання Міжнародної конвенції захисту рослин ФАО). Сьогодні до ЄОЗР входить понад 40 країн Європи та Середземномор’я.

ГРАФІК ВІДБОРУ ПРОБ БІОМАТЕРІАЛУ З ПАСІК ШОСТКИНСЬКОГО РАЙОНУ В РОЗРІЗІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

П'ять дивовижних речей, які можуть робити бджоли | Українська правда _Життя

Шосткинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що в період з 25.04.2023 року по 12.05.2023 року Шосткинською районною державною лікарнею ветеринарної медицини на виконання плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних та інвазійних хвороб тварин по Шосткинському району на 2023 рік, здійснюватимуться ветеринарно-санітарні заходи щодо пасік ( клінічний огляд бджолосімей, відбір біоматеріалу для лабораторних досліджень) згідно графіку.

ЩО МОЖУТЬ ЗРОБИТИ ОСВІТЯНИ ТА НАУКОВЦІ ДЛЯ РОЗВИТКУ ВЕТЕРАНСЬКОГО ФЕРМЕРСТВА

Національна Асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України в рамках  проекту «Школа сімейного фермерства для ветеранів і ветеранок» підготувала  презентаційний відеоролик – Офіційна сторінка Львівської районної державної  адміністрації

23 березня 2023 року відбувся онлайн Семінар для фахівців закладів аграрної науки та освіти «Місцевий розвиток орієнтований на громаду: освіта, наука та ветерани», що був організований Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України (НАСДСУ) та Державною установою «Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти (Науково-методичний центр ВФПО).

Як можуть заклади аграрної освіти та науки долучитися роботи з ветеранами та ветеранками, які хочуть започаткувати фермерське господарство чи вже працюють у фермерстві?

КИЛА КАПУСТИ

Кила капусти: заходи боротьби, як позбутися від хвороби | Сад і город

Хвороба кила капусти є потенційно небезпечною для інших рослин, які відносяться до групи хрестоцвітих. Тому важливо знати, як боротися з кілою і її збудником на своїй ділянці. Якщо городник помітить, що листя капусти в сонячну погоду в'януть, то йому треба викопати одне з таких рослин. Нарости-здуття на коренях свідчать про те, що рослини уражені найнебезпечнішою хворобою - кілою.

Хвороба вражає корені всіх рослин з родини капустяних. На них утворюються нарости - здуття різної величини або так звані жовна, з-за яких гинуть дрібні корінці, що живлять.

УВАГА! РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ВЕСНЯНО-ЛІТНЯ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ

З 1 квітня на водоймах Сумської області розпочинається весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З метою охорони та відтворення водних біоресурсів у природних рибогосподарських водних об’єктах області наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області від 21.03.2023 № 28 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Сумської області у 2023 році» забороняється здійснення промислового, любительського і спортивного рибальства на період нересту риб та розмноження інших водних біоресурсів у рибогосподарських водоймах, підконтрольних Управлінню Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області.