Міськрайонна газета

УКРАЇНА ВИЗНАЧИЛА НОМІНАНТІВ НА ЛІТЕРАТУРНУ ПРЕМІЮ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Українське журі Літературної премії Європейського Союзу (The European Union Prize for Literature – EUPL) оголосило короткий список номінантів на здобуття премії від України. Як повідомляє Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу, до списку увійшли письменники Вікторія Амеліна, Маркіян Камиш та Гаська Шиян. "Це рішення було схвалене Консорціумом Премії у Брюсселі”, – йдеться у повідомленні. Як зазначається, Вікторія Амеліна номінована на Літературну премію ЄС за роман “Дім для Дома” (“Видавництво Старого Лева”, 2017), Маркіян Камиш – за повість “Чормет” (“Нора-Друк”, 2017), Гаська Шиян – за новий роман “За спиною” (“Фабула”, 2019).

СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ ОБРАЛИ ПОНАД 27 МІЛЬЙОНІВ УКРАЇНЦІВ

27,4 мільйони українців вперше самостійно обрали сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України. "У державних або приватних медзакладах 27,4 мільйони людей скористалися цією можливістю і долучилися до змін. 70% задоволені спеціалістом, якого обрали", — зазначили в МОЗ.

ПОЯВА В УКРАЇНІ ФІЛІЇ КОЛЕДЖУ ЄВРОПИ СТВОРИТЬ УМОВИ ДЛЯ ВИХОВАННЯ ПОКОЛІННЯ МОЛОДИХ ЄВРОІНТЕГРАТОРІВ, – ІВАННА КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ

Інтерес до євроінтеграції з боку суспільства – неймовірно великий, але затребувана інформація має бути викладена простою і зрозумілою мовою. Про це зазначила Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з представниками молодіжних громадських організацій. Вона також розповіла активній молоді про євроінтеграційний рух України та найближчі плани в цьому напрямі.

УКРАЇНА Є ПРИКЛАДОМ ДЛЯ КРАЇН ЄВРОСОЮЗУ У БОРОТЬБІ ЗА ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ, — ДЕПУТАТИ БУНДЕСТАГУ

Україна зараз показує приклад усім іншим країнам Євросоюзу, як треба боротися за національні і європейські цінності та територіальну цілісність країни. Про це заявили депутати німецького Бундестагу від Вільної демократичної партії (ВДП) Рената Альт та Франк Мюллер-Розентрітт під час зустрічі з Віце-прем`єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.

УКРАЇНА МОЖЕ СЛУГУВАТИ ДЛЯ ІНШИХ КРАЇН ПРИКЛАДОМ ТОГО, ЯК ЗАБЕЗПЕЧУВАТИ РІВНІСТЬ ЧОЛОВІКІВ ТА ЖІНОК У СЕКТОРІ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ, - ІВАННА КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ

Впровадження пілотного проекту з інтегрування гендерної складової в навчальні програми закладів вищої освіти сектору безпеки і оборони, яке відбувається у межах Національного плану дій з імплементації Резолюції РБ ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, вже принесло відчутні результати. До цієї ініціативи приєдналися десять профільних навчальних закладів, що складає майже третину всіх вишів сектору безпеки і оборони України. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час міжнародної конференції “Врахування гендерних питань у навчальних програмах закладів вищої освіти сектору безпеки і оборони України”.