Міськрайонна газета

РОБОТА З ІНВЕСТИЦІЙНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ РАЙОНУ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2013 РОКУ

За оперативними даними станом на 1 квітня 2013 року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в район, складає 1191,1 тис.дол. США., що становить 113,6% до відповідного періоду 2012 року. За темпом росту обсягів прямих іноземних інвестицій Шосткинський район посідає 2 місце серед районів області. У розрахунку на 1 мешканця району припадає 55,4 дол. США (4 місце серед районів області).

Проводиться подальша робота щодо залучення інвестицій в район.

Чотири сільські громади Вовнянська, Собицька, Чапліївська та Тиманівська беруть участь в проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ». Для втілення громадських ініціатив щодо розвитку відповідних територій створені 4 громадські організації: «Чапліївка – 2012», «Промінь – 2012», «Світанок – 2012», «Хотинь». На даний час завершено роботи по всім 4 проектам. Наразі проводяться роботи зі створення багатофункціонального сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Вовнянський» (с. Вовна), метою якого є надання послуг членам кооперативу з обробітку ґрунту та заготівлі кормів. Загальна вартість зазначених проектів складає понад 800,0 тис.грн.

В районі щоквартально проводиться робота з оновлення бази даних вільних виробничих приміщень, об’єктів ресторанного господарства, побуту, що не використовуються та вільних земельних ділянок для передачі в оренду або продажу суб’єктам господарювання для ведення ними господарської діяльності. До зазначеної бази даних включено 22 вільних об’єктів загальною площею 24,6 тис.кв.м. та 7 земельних ділянок площею до 1 га кожна, яким присвоєно кадастрові номери і вони розташовані в найбільш інвестиційно-привабливих територіях. За І півріччя 2013 року суб’єктам господарювання передано в оренду або продано близько 500 м2 вільних приміщень для ведення господарської діяльності.

В агропромисловій галузі району за І півріччя 2013 року вкладено інвестицій в основний капітал 12224 тис.грн, із них в галузь рослинництва 7474 тис.грн, в галузь тваринництва 4750 тис.грн.

Реалізовано ряд інвестиційних проектів:

Завершено реконструкцію зерноочисного комплексу ЗАВ-50 загальною вартістю 980 тис.грн. в ФГ «Озон» з капітальним ремонтом складського приміщення на 1000 тонн зберігання зерна.

В лютому місяці 2013 року введено в дію цех по виробництву плавлених сирів в ПрАТ «Бель Шостка Україна». Всього освоєно коштів 9,8 млн. грн.

 В березні 2013 року в МПП «Праід» смт. Вороніж  завершена реконструкція лінії для фасування овочевих салатів загальною вартістю 60 тис.грн.

За підтримки районної влади введено в дію комбінат борошномельного виробництва  в ТОВ «Ньюсфера» з елеватором потужністю 16 тис.тонн. Виробництво борошна  160 тонн за добу. Всього інвестовано 14 млн.грн.

В червні поточного року реалізовано інвестиційний проект в ПСП «Придеснянське» з реконструкції тваринницького приміщення для утримання 400 голів свиней загальною вартістю 700 тис.грн. В перспективі цей проект дасть змогу наростити поголів’я свиней до 720 голів.

В ТОВ «УГАК» в І півріччі 2013 року завершено реконструкцію 4 тваринницьких приміщень для безприв’язного утримання 500 голів ремонтних телиць і нетелів. Освоєно власних коштів 4 млн.грн.