Міськрайонна газета

РОЗВИТОК МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ – ОСНОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ

Про це заявив на нараді з питань реалізації в регіоні завдання Президента України щодо реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в країні голова Шосткинської районної державної адміністрації Анатолій Молошний. Запропонований Віктором Януковичем проект Концепції передбачає механізми формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади, посилення інститутів місцевої демократії, суттєву бюджетну децентралізацію, зміцнення економічного потенціалу територіальної громади, створення дієздатних органів самоуправління.

В районі проведене обговорення цього проекту з залученням експертної спільноти – керівників і працівників органів місцевого самоврядування, активістів самоорганізації населення, фахівців, які працюють над наповненням і використанням місцевих бюджетів. Метою цієї роботи було роз’яснення людям суті запропонованої реформи та тих переваг, які отримає кожна родина, кожен громадянин, коли вона буде втілена в життя.

Зрозуміла і пересторога, з якою мешканці району відносяться до масштабних реформ. Вони навчені гірким досвідом аграрних реформ початку двохтисячних років – розвалом колгоспів, втратою сотень і тисяч робочих місць, тисячами гектарів необроблених полів – наслідки яких відчуваються і донині. Тому ніхто й не чекав повсюдного «одобрямсу».

В районі вже проведено 35 заходів з обговорення. В 91,5 відсотка заходів проект Концепції підтримано. Вносилися пропозиції до проекту. Це свідчить про те, що переважна більшість населення має своє бачення шляхів розв’язання існуючих проблем місцевого самоврядування.