Міськрайонна газета

Заклади охорони здоров'я

24 ЖОВТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ПОЛІОМІЄЛІТОМ

Що таке поліомієліт та чи варто робити щеплення від цієї хвороби

Про щеплення від поліомієліту сьогодні говорять на всіх телеканалах, але більшість батьків навіть не здогадуються що це за захворювання і чи потрібна його профілактика.

ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА ВІЛ – ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ

5 жовтня 2017 року відбулося планове засідання районної ради з питань протидії  туберкульозу та ВІЛ – інфекції/СНІДу в Шосткинському районі при першому заступнику голови Шосткинської районної державної адміністрації Волинець І.В.

В УКРАЇНІ СПАЛАХ КОРУ!

Кір – це дуже заразне інфекційне захворювання, спричинене вірусом. Кір передається повітряно-крапельним шляхом, тобто під час кашлю, чхання, розмови  і характеризується вираженою інтоксикацією, запальними явищами з боку дихальних шляхів, запаленням слизової очей, появою своєрідних плям на слизовій оболонці щік і характерним плямистим висипом на шкірі. Єдиним джерелом інфекції є хвора людина. Сприйнятливість до кору висока, тому хворіють як діти так і дорослі. Кір небезпечний для вагітних і може спричинити передчасно пологи.

МАЛЮКОВА СМЕРТНІСТЬ

Малюкова смертність-один із вікових показників смертності. При аналізі смертності немовлят померлих групують за статтю й віком.

Малюкова смертність в Україні за п’ять років зменшилась на 27%.

Причинами малюкової смертності переважно стають травми, отруєння та інші зовнішні фактори, серед яких — переохолодження, черепно-мозкові травми, виснаження як результат недостатнього харчування тощо, тобто ті, які напряму не залежать від стану надання медичної допомоги. Також існує явище, як синдром раптової смерті малюка,  яку неможливо пояснити навіть  після ретельного дослідження.