Міськрайонна газета

ПРОТИДІЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

Щорічно питання про хід виконання Районної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки заслуховується на засіданнях постійної  комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я і культурного розвитку.

Організовано своєчасна діагностика туберкульозу в лікувально-профілактичних закладах району та КЗ «Шосткинська ЦРЛ». Мешканці району забезпечуються рентгенологічним обстеженням, рентгенівською плівкою та витратними матеріалами. Зменшиння кількості обстежених флюорографічно з 437,8 на 1000 нас. до 357,4 на 1000 нас., що пояснюється частим виходом із ладу пересувного флюорографа.

Постійно здійснюється діагностика та моніторинг ефективності лікування за допомогою рентгенологічного обстеження. Охоплення хворих на туберкульоз рентгенологічним обстеженням - 100%.

Забезпечується проведення раннього виявлення туберкульозної інфекції серед дитячого населення шляхом проведення туберкулінодіагностики. За кошти районного бюджету у 2013 році закуплено туберкуліну на суму 37387,75 грн. Охоплення дітей туберкулінодіагностикою складає 92,8%, частина дітей мала протипоказання для діагностики на час її проведення, частина батьків відмовляється від проведення діагностики, на час проведення діагностики частина препарату перебувала на карантині.

КЗ «Шосткинська ЦРЛ» здійснює специфічну профілактику туберкульозу шляхом проведення щеплення протитуберкульозною вакциною новонародженим. Щеплених протитуберкульозною вакциною новонароджених у смт. Вороніж – 96,1% , новонароджених у селах району – 94,3%.

Забезпечується своєчасне виявлення хворих на туберкульоз сільськогосподарських тварин, оздоровлення неблагополучних щодо туберкульозу тваринницьких господарств. В 2013 році дві тварини з приватних господарств, що позитивно реагували, були здані на забій. В районі відсутні тваринницькі господарства,  неблагополучні щодо туберкульозу.

Шосткинський міжрайонний протитуберкульозний диспансер забезпечує проведення добровільного до - та післятестового консультування та тестування на виявлення ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз. У 2013 році хворих на туберкульоз 1 – 4 категорії мешканців району, що пройшли тестування на ВІЛ - 100%.

В усіх лікувально-профілактичних закладах району забезпечується дотримання вимог інфекційного контролю.

Шосткинський районний центр ПМСД та Шосткинська ЦРЛ забезпечує розповсюдження серед населення району інформаційних матеріалів та соціальної реклами щодо профілактики та лікування туберкульозу.