Міськрайонна газета

ЕНТЕРОВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ

Ентеровірусні інфекції - це група гострих інфекційних хвороб, що викликаються кишковими вірусами, що характеризуються лихоманкою і багатьма  клінічними симптомами, зумовлених ураженням ЦНС, серцево-судинної системи, шлунково - кишкового тракту, м'язової системи, легень, печінки, нирок та інших органів.

Інкубаційний період триває від 2 до 10 днів. Клінічні прояви - розвиток інтоксикації (часто з лихоманкою), шлунково-кишкові прояви. У випадках гострого початку захворювання температура тіла швидко підвищується до 38-40 °С і надалі зберігається протягом декількох днів. Захворювання нерідко повторюється ; при цьому температура змінюється (має хвилеподібний характер). Хворих турбують головний біль, нездужання і загальна слабкість. Часто приєднуються нудота і, можливий рідкий стілець. Обличчя хворих має почервоніння. Відзначають гіперемію (почервоніння) слизової\ оболонки ротоглотки, висипку задньої стінки глотки. У частини хворих виникає короткочасний висип.

Джерело інфекції - хвора людина або вірусоносій. Механізм передачі - повітряно-крапельний або фекально-оральний. Частіше хворіють діти і молоді люди. Характерна літньо-осіння сезонність. Імунітет після перенесеного захворювання досить тривалий ( до декількох років ).

Ускладнення . У переважній більшості випадків закінчуються одужанням. При важкій формі (менінгіти і менінгоенцефаліт, енцефаломіокардит) можуть розвинутися набряк мозку, епілептичні припадки, психічні розлади, гостра дихальна недостатність, пневмонія.

Лабораторна діагностика Можна провести вірусологічні дослідження крові, ліквору, слизу з носоглотки, випорожнень. Основний метод діагностики - серологічний.

Епідеміологічний нагляд. Епідеміологічний нагляд грунтується на результатах клініко-епідеміологічної і лабораторної діагностики захворювань. Детальному аналізу піддають захворюваність під час спалахів ентеровірусних інфекцій. Етіологічну розшифровку захворювань здійснюють із залученням співробітників науково-дослідних установ відповідного профілю. Найважливіше значення мають контроль якості харчових продуктів за мікробіологічними показниками в мережі громадського харчування і приватному секторі торгівлі, надійність термічної обробки пастеризованих продуктів, обробка пакувального матеріалу в роздрібній державній і приватній торгівлі, контроль за термінами реалізації продукції.

Профілактичні заходи. Основу профілактики складає комплекс санітарно-гігієнічних заходів, направлених на запобігання забрудненню об'єктів зовнішнього середовища збудниками. Велике значення мають дотримання правил видалення і знешкодження нечистот і забезпечення населення безпечними в епідеміологічному відношенні харчовими продуктами. Необхідне строге дотримання правил особистої гігієни. Заходи імунопрофілактики не розроблені.

Заходи в епідемічному вогнищі. Госпіталізацію хворих здійснюють за клінічними і епідеміологічними свідченнями. Обов'язкова госпіталізація хворих з організованих дитячих колективів, працівників дитячих установ і харчових підприємств. Виписку хворих проводять після клінічного одужання, але не раніше чим через 12 днів від початку захворювання. У осередку інфекції проводять комплекс профілактичних і протиепідемічних заходів, направлених на попередження розповсюдження захворювань аерозольним і фекально-оральним механізмами передачі. Для дітей, що спілкувалися з хворими в дитячій установі, припиняється доступ до цієї установи на 14 днів. Працівників пологових будинків і дитячих установ, в яких виявлений хворий, переводять на іншу роботу строком на 14 днів. Дітям у віці до З років, що спілкувалися з хворими, вводять імуноглобулін в дозі 0,3 мл/кг і інтерферон в ніс протягом 7 днів по 5 крапель 3 рази на день. Дезинфекційні заходи аналогічні таким при поліомієліті.

Шосткинське міськрайонне управління Держсанепідслужби  у Сумській області інформує щодо несприятливої епідемічної ситуації з ентеровірусної інфекції. Зазаначено що станом на 01.07.2013 року непоодинокі випадки ентеровірусних інфекцій зареєстровані в деяких областях Російської Федерації, зокрема у Москві ( 51 випадок ), Ростовській ( 189 ) та Липецький областях ( 254 ).

Виїжджаючи відпочивати та у відрядження прийміть це як застереження.