Міськрайонна газета

Шосткинський районний реабілітаційний центр

Комунальна установа «Шосткинський районний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» Шосткинської районної ради Сумської області

вул. Н.Сіверська,33 сел.Вороніж,41140

Тел.( 05449) 7-64-31

E-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 16.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 15.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00; 
вихідні дні: субота, неділя.


Шосткинський районний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю
очолює  директорСамойленко Любов Михайлівна
 

 

Діяльність 

Шосткинського районного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.

Шосткинський районний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю (далі - Установа) є  комунальною  установою Шосткинської районної ради.


Установа  забезпечує реалізацію соціальних, фізичних, психологічних, педагогічних та інших заходів відновлюваного характеру спрямованих на усунення чи можливу компенсацію обмежень життєдіяльності, відновлення здоров’я та трудових навичок дітей та осіб з інваліднстю.

Основними структурними підрозділами Установи є:

1. Кабінет  педагогічної корекції

2. Кабінет соціально – побутового орієнтування

3. Кабінет долікарського огляду

4. Кабінет  лікувальної фізкультури
            
Учасниками процесу комплексної реабілітації є діти віком до 3 років, група ризику, діти з інвалідністю віком до 18 років та особи від 18 років, які отримали статус інвалідності. З ними працюють вихователі із соціальної роботи, сестра медична.

До Ценру діти зараховуються згідно індивідуальної програми реабілітації  ( далі – ІПР) та подання заяви до управління соціального захисту населення Шосткинської районної адміністрації. Термін проходження курсу реабілітації 1 рік . Вихованцям надаються психолого-педагогічні, фізичні, соціально-побутові послуги згідно ІПР,тісна співпраця із батьками дітей. Велика увага приділяється виховним заходам та святам, де діти мають можливість проявити свої творчі здібності.

У літній період спеціалісти зацікавлюють всіх дітей різноманітними прогулянками, екскурсіями, цікавими розвагами на свіжому повітрі та приймають участь у обласному фестивалі. Діти мають можливість оздоровлюватися в Сумському обласному центрі соціальної реабілітації для дітей- інвалідів. Створюються умови для всебічного розвитку,засвоєння дитиною знань, умінь, навичок з метою їх адаптації у соціумі. Фахівці працюють з дітьми орієнтуючись на « Методичний посібник» Міністерства праці та соціальної політики України. А також за методиками В.І.Ляшенко, елементи методики Марії Мантесорі та інших.

Після закінчення курсу реабілітації Установа видає особі з інвалідністю або законному представнику довідку про проходження курсу реабілітації, результати та наступні рекомендації.

Матеріальна база Центру реабілітації обладнана всім необхідним приладдям для комфортного перебування дітей у приміщенні та є основним атрибутом у наданні вищезгаданих послуг.