Міськрайонна газета

«ОХОРОНА ПРАЦІ НА РОБОТІ МАЙБУТНЬОГО» — ДЕВІЗ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ 2019

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає Міжнародна організація праці. У 2019 році МОП вирішила приурочити Всесвітній день охорони праці такій темі: «Охорона праці на роботі майбутнього».

Міжнародна організація праці (далі – МОП) заснована у 1919 році. Це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій — у 2019 році їй виповниться 100 років. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці. За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці, щоб привернути увагу до цих та інших проблем сьогодення. Вперше його відзначали у 2003 році. День охорони праці в Україні установлено згідно з указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006.

Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці  у 2019 році Всесвітній день безпеки та гігієни праці проводиться під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Вибір теми обумовлений викликами та змінами у сфері праці, які відбулися внаслідок розвитку технологій та під дією нових демографічних, глобалізаційних, кліматичних і інших чинників. МОП не лише розмірковує над тим, якою буде робота майбутнього, а й аналізує свою сторічну діяльність, спрямовану на поліпшення рівня охорони праці. Організація й надалі планує рухатися цим шляхом з урахуванням тих значних змін, які відбуваються у технологіях, демографічній ситуації, організації праці та кліматі.

 

 Посилання: Звернення організаційного комітету з підготовки та проведення заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні