Міськрайонна газета

Запобігання проявам корупції


Оновлено 06.03.2023
 
Контакти
спеціаліста відповідального за запобігання та виявлення  корупції
в Шосткинській районній державній адміністрації

Адреса: вул. Свободи, 54, м. Шостка Сумська область, 41100
Телефон: (05449) 7-29-42
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Розпорядок работи: понеділок – четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.
 

Шосткинська районна державна адміністрація співпрацює із особами, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

Ви можете залишити відповідне повідомлення, інформація в якому стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені, а також підкріплене доказами, щодо осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також щодо прирівняних до них осіб згідно із Законом «Про запобігання корупції» (далі – «уповноважена особа»). Всі повідомлення розглядаються згідно з вимогами законодавства.

Зразок «Повідомлення про корупцію»

 

 

Практичні поради з питань запобігання та протидії корупції

1. Станьте прикладом для інших, демонструйте своєю поведінкою, що Ви не будете терпіти і підтримувати корупцію.
2. Негайно припиняйте спроби корупції і повідомляйте про такі спроби керівництву, а також контактним особам з питань запобігання та протидії корупції.
3. Якщо у Вас з’являється відчуття, що Вас хочуть попросити про послугу, яка суперечить Вашим обов’язкам, покличте когось із своїх колег у якості свідка.
4. Працюйте так, щоб Вашу роботу можна було б в будь-який момент перевірити.
5. Чітко розділяйте службову та приватну сфери у своєму житті. Перевіряйте, чи не має конфлікту інтересів між Вашими службовими обов’язками та особистими інтересами.
6. Допомагайте розкривати випадки корупції. Інформуйте керівництво про ознаки корупційних правопорушень.
7. Допоможіть керівникам визначати недосконалі організаційні структури, механізми, на тлі яких можуть виникнути корупційні прояви.
8. Вдосконалюйте свої знання з питань антикорупційної політики держави.
9. Вас вже втягнули до корупції? Звільніться від постійного страху перед відкриттям. Відкрийте інформацію самі.Якщо Ваша інформація допоможе повністю виявити існуючу проблему, то це пом’якшить відповідальність

  

При виявленні фактів вчинення корупційних діянь телефонувати за номером : 7-29-42 або (022) 60 - 01 - 66 (цілодобово)

 

Відповідно до абзацу 12 частини першої статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції є органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції.

 

На території Шосткинського району такими органами є:

  • Шосткинський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області (41100, м. Шостка, вул. Свободи, 67), тел. 102, (054499) 2-14-47
  • Шосткинська місцева прокуратура (41100, м. Шостка, вул. Свободи, 65), тел. (05449) 2-20-31
  • На території Сумської області такими органами (обласного рівня) є:
  • Прокуратура Сумської області (40000, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 33), тел. (0542) 22-11-83, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Головне управління Національної поліції у Сумській області (40000, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 23), тел. (0542) 66-70-10, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Національне антикорупційне бюро України (03035, м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3), безкоштовна телефонна лінія: 0-800-213-200, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції (01103, м. Київ, бульвар Дружби Народів, 28), тел. (044)200-06-91, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Також повідомляємо, що при Сумській обласній державній адміністрації за номером телефону (0542) 60-01-66 працює цілодобова «гаряча» телефонна лінія «Стоп корупція», на яку приймається повідомлення про конкретні факти вчинення корупційних правопорушень.

 

 

Довідка про доходи

 

Тільки спільними зусиллями влади, спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції і громадськості ми зможемо побороти таке ганебне явище, як корупція

 

 

ВИЛУЧЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ З ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ: ЯК ВИЗНАЧИТИ, ЧИ Є ПІДСТАВИ ЧЕРЕЗ ЧЛЕНІВ СІМ’Ї ДЕКЛАРАНТА

Відновлення е-декларування: НАЗК вказало на ризики, які все ще є в  положеннях ухваленого документа / Законодавство / Судово-юридична газета

Суб’єкти декларування (СД) за низки умов мають право на вилучення з відкритого доступу всіх наявних у Реєстрі документів, а саме – декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, поданих за всі періоди, відповідно до п. 2-11 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції».

Такі умови можуть стосуватися як декларанта так і  членів його сім’ї.

Важливо відрізняти поняття «члени сім’ї» і «близькі особи» для цілей декларування. Термін «близькі особи» значно ширший за «членів сім’ї».

ЯК ВИЛУЧИТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

Порядок вилучення з відкритого доступу е-декларації набрав чинності, - НАЗК  | Financial Abuse Prevention Software Solutions НАЗК розробило Порядок вилучення з відкритого доступу декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який набрав чинності 17 жовтня 2023 року. Це означає, що після відкриття Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр) 10 грудня цього року суспільство не побачить декларації деяких категорій декларантів.

ІНСТИТУТ ВИКРИВАННЯ ПРАЦЮЄ: ВАКС УХВАЛИВ РІШЕННЯ ПРО ВИПЛАТУ ВИНАГОРОДИ

Портал викривачів корупції запустять в Україні з 6 вересня | Лица

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) 2 жовтня 2023 року ухвалив рішення щодо виплати винагороди викривачу.

Йдеться про затвердження угоди про визнання винуватості, яку укладено між прокурором САП та колишнім першим заступником начальника київської податкової служби. Тут зазначається і про виплату винагороди викривачу, яка становить 13 млн. 299 тис. 950 грн., що є першим позитивним рішенням.