Міськрайонна газета

В УКРАЇНІ СПАЛАХ КОРУ!

Кір – це дуже заразне інфекційне захворювання, спричинене вірусом. Кір передається повітряно-крапельним шляхом, тобто під час кашлю, чхання, розмови  і характеризується вираженою інтоксикацією, запальними явищами з боку дихальних шляхів, запаленням слизової очей, появою своєрідних плям на слизовій оболонці щік і характерним плямистим висипом на шкірі. Єдиним джерелом інфекції є хвора людина. Сприйнятливість до кору висока, тому хворіють як діти так і дорослі. Кір небезпечний для вагітних і може спричинити передчасно пологи.

 СИМПТОМИ КОРУ 

  • Висока температура тіла
  • Кашель
  • Нежить
  • Почервоніння очей
  • Рясне висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що проявляється на шкірі обличчя і потім розповсюджується на все тіло.

КІР МОЖЕ СУПРОВОДЖУВАТИСЯ 

  • Діареєю (проносом)
  • Пневмонією ( запаленням легень)
  • Енцефалітом (запаленням мозку)

Період від моменту зараження до початку захворювання може становити від 9 до 21 дня. Хоча в більшості випадків захворювання на кір закінчується видужанням, проте можливі ускладнення у вигляді запалення мозкових оболонок, пневмонії і ці ускладнення можуть привести до смерті хворого. У випадку захворювання потрібно не займатися самолікуванням, а негайно звернутися за медичною допомогою до лікаря. Щоб попередити ускладнення і можливе зараження контактних родичів та друзів хворої людини необхідно лікуватись у інфекційному відділенні. Але найкращий захист від захворювання, це профілактичне щеплення проти кору. Щеплення проти кору проводяться в 12 місяців життя дитини та в 6 років. Щоб отримати щеплення необхідно звернутись в найближчу амбулаторію загальної практики сімейної медицини або на фельдшерсько-акушерський пункт. 

ВАКЦИНАЦІЯ – єдиний ефективний спосіб попередити кір.

КІР МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ ЗАВДЯКИ ЩЕПЛЕННЮ. 

Вакцина КПК, забезпечує імунітет проти одразу трьох інфекційних захворювань: кору, краснухи та паротиту (свинки).

ВАКЦИНА КПК БЕЗПЕЧНА ТА ЕФЕКТИВНА.

Вакцину КПК (виробництва GlaxoSmithKline) держава надає безкоштовно.

Шановні батьки, якщо Ви або  Ваша дитина своєчасно не вакцинована проти кору, обов`язково зверніться до вашого сімейного лікаря щоб зробити необхідне щеплення.