Міськрайонна газета

ВІКТОР ЖДАМІРОВ: «НАСЕЛЕННЮ РАЙОНУ ГАРАНТОВАНІ ДОСТУПНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ КВАЛІФІКОВАНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ»

Для того аби галузь системи охорони здоров’я району була спроможною та максимально забезпечувала потреби населення необхідно аби органи місцевого самоврядування долучились до фінансової підтримки мережі, що існує. До такої форми розв'язання проблеми оптимізації структури медичних установ Шосткинщини, минулого року спільно прийшли голови сільських, селищної рад та керівництво району.

Задля цього в грудні 2018 року здійснено моніторинг і оцінювання власної спроможності медичних закладів району. По кожному населеному пункту фінансистами спільно з очільниками медустанов було прораховано сукупну суму витрат, яка направляється на утримання інфраструктури, що існує.

Врешті припинили функціонувати ФАПи у с. Свірж, с. Остроушки, с. Шевченкове, с. Солотвине. «Ми прийняли виважене рішення піти на непопулярний крок задля того аби використання ресурсів бюджетів всіх рівнів було максимально ефективним. Цьому рішенню передувала ґрунтовна робота з доукомплектування всім необхідним закладів, які залишились працювати після оптимізації. Проведено ремонт, збережено необхідну штатну чисельність персоналу» - прокоментував під час другої наради з головами сільської, селищної рад з питань медицини, Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації.

Готовність надавати фінансову підтримку медичним закладам, які розташовані на території підпорядкованій радам їх очільники в чергове підтвердили. Під час другого засідання Ксенія Бардакова, начальник фінансового управління, в індивідуальному порядку надала вичерпні консультації стосовно документальної реалізації механізму та розмірів часткового фінансування закладів: - «Медична допомога жителям в районі залишається доступною. Проте є проблеми, які накопичувалися роками і потребують невідкладного вирішення шляхом додаткового фінансування».

Наразі у Шосткинському районі медичну допомогу надають 6 АЗПСМ, 4 ФАП, 11 ФП.