Міськрайонна газета

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА ВІЛ/СНІДУ

14 лютого 2019 року під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Ігоря  Волинця  відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. На засіданні було розглянуто наступні питання:

1. Звіт про роботу  районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції/СНІДу за підсумками 2018 року.

 

Звіт про роботу районної  ради питань протидії туберкульозу та
ВІЛ-інфекції/СНІДу   за  2018 рік

 

До погіршення становища призводить епідемія ВІЛ/Сніду. Високий рівень захворюваності на туберкульоз, як один із показників, що характеризує соціальне благополуччя населення. На даний момент він оцінюється негативно і свідчить про соціальні негаразди в суспільстві. Соціальна структура тих, хто вперше захворіли на туберкульоз за 2018 рік  підтверджує, що це особи працездатного віку. Діти та підлітки, що хворіють на туберкульоз, також з соціально дезадаптованих сімей. Вагомими факторами росту туберкульозу є зниження рівня імунного захисту населення внаслідок незбалансованого харчування, зловживання алкоголем, наркотичними засобами та інші фактори. Значний вплив на ріст показника захворюваності має стан захворюваності їм в закладах пенітенціарної системи. Щорічно особи, які звільняються із місць позбавлення волі по амністії у зв`язку з активним туберкульозом поповнюють існуючий резервуар-інфекції.


В Шосткинському районі розпорядженням голови Шосткинської районної державної адміністрації  від 23.02.2018 року № 111-од  затверджений новий склад районної ради з питань протидії  туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД.  За  2018 рік  комісією було проведено чотири засідання, про що складені відповідні протоколі.  Були  висвітлені  такі питання:

1. Аналіз роботи закладів охорони здоров’я району з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу за 2017 рік.

2.  Аналіз роботи закладів охорони здоров’я з наркозалежними та особами, які зловживають алкоголем  за 2017 рік.

3. Про хід виконання у 2017 році завдань і заходів протокольних рішень  засідань обласної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в районі. 

4. Про забезпечення в навчальних  закладах  району сан освітньою наочністю з питань здорового способу життя та профілактики туберкульозу і ВІЛ-інфекції/СНІДу.

5.  Про роботу служби у справах дітей Шосткинської РДА та Шосткинського районного центру  соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, проведення профілактичних заходів по запобіганню поширенню наркоманії, туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу серед дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

6. Про роботу Шосткинського обласного дитячого протитуберкульозного санаторію. Проблемні питання, шляхи їх вирішення.

7. Про підготовку та проведення місячника до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня) із забезпеченням інформування населення, виготовленням та розміщенням соціальної реклами з актуальних питань протидії  туберкульозу.

8. Обговорення проекту районної цільової соціальної програми  «Охорона здоров’я населення  Шосткинського району на 2018-2020 роки» в більш щільному вигляді, без залучення додаткового фінансування.

9. Про організацію роботи по профілактиці та лікуванню наркозалежних та осіб, які зловживають алкоголем серед мешканців Шосткинського району у 2018 році. Стан проведення замісної підтримувальної терапії для  наркозалежних жителів району.

10. Про результати тестування населення району на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію та організацію проведення раннього виявлення туберкульозної інфекції серед дитячого населення шляхом проведення туберкуліно-діагностики у 2018 році.

11. Про перевірку  надання фтизіатричної допомоги хворим на туберкульоз в амбулаторіях та ФП/ФАПах Центру  ПМСД.

12. Санітарно-епідемічна ситуація в районі на протязі 2018 року.

13. Про стан фінансування заходів з протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу в районі. Проблеми та шляхи їх вирішення.

14. Про організацію роботи по профілактиці та лікуванню ВІЛ-інфекції/СНІД в Шосткинському районі у 2018 році. Аналіз випадків КО-інфекції (ВІЛ-інфекція /туберкульоз).

15. Про роботу  управління соціального захисту  населення  ШРДА щодо пропаганди здорового способу життя та профілактики  соціально-небезпечних хвороб серед сільського населення району у 2018 році.

16. Про підсумки роботи ради в 2018 році у сфері ВІЛ/СНІДу та  туберкульозу. Обговорення складу ради та плану роботи  на 2019 рік.

 

Інформаційні матеріали з питань ВІЛ/СНІДу, що розглядаються на засіданнях районної ради, систематично оприлюднюються на сайті райдержадміністрації.

Робота щодо виконання заходів продовжується. Для роботи районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції/СНІДу на 2019 рік складений план.

 

П Л А Н  РОБОТИ
районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції /СНІДу
Шосткинської районної державної адміністрації   на  2019 рік

 

1.Звіт про роботу  районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції/СНІДу за 2018рік           

2.Про організацію та проведення в районі заходів приурочених до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом:

2.1.Організація та проведення місячника боротьби з захворюванням на туберкульоз до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом ” Подолаємо туберкульоз РАЗОМ! ”

2.2.Проведення навчального семінару для представників освіти (школярів) та соціальних працівників  з питань профілактики туберкульозу. 

3.Про стан епідемічної ситуації на захворюваність на туберкульоз в районі. Виконання Закону України “ Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз ”, Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"  в частині виявлення захворювання на туберкульоз на ранніх стадіях, своєчасного діагностування мультирезистентного туберкульозу, виконання плану флюорографічного обстеження. 

4.Про організацію роботи в напрямку  профілактики та лікування наркозалежних та осіб, які зловживають алкоголем серед мешканців Шосткинського району. Стан проведення замісної підтримувальної терапії для  наркозалежних жителів району.

5.Про організацію профілактичної роботи в напрямку  протидії ВІЛ - інфекції /СНІДу на території Шосткинського району.

6.Про результати тестування населення району на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію.

7.Організація та проведення раннього виявлення туберкульозної інфекції серед дитячого населення шляхом проведення туберкуліно-діагностики у 2019 році.         

8.Про здійснення інформаційно - просвітницької, освітньо – виховної роботи з питань  профілактики  ВІЛ - інфекції /СНІДу, туберкульозу серед учнівської молоді, а також серед осіб, які перебувають у конфлікті з законом, сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

9. Про роботу служби у справах дітей Шосткинської РДА та Шосткинського районного центру  соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, проведення профілактичних заходів по запобіганню поширенню наркоманії, туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу серед дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.      

10.Про розширення доступу до консультування та тестування на ВІЛ - інфекцію, в першу чергу уразливих до ВІЛ груп населення, організації надання медико – соціальних послуг особам, яких торкнулась проблема ВІЛ - інфекції.

Діяльність кабінету ” Довіра ” при районній центральній лікарні.        

11.Про організацію діяльності медичних установ Шосткинського району  напрямку  протидії ВІЛ - інфекції /СНІДу.  Організація та проведення заходів до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом

12.Проведення навчального семінару для представників освіти та соціальних працівників  з питань профілактики ВІЛ/СНІДу.          

13.Про підсумки роботи районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/СНІДу за 2019 рік, внесення змін до складу районної ради . 

14.Про затвердження плану роботи та плану засідань районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції /СНІДу на 2020  рік.