Міськрайонна газета

СТРАТЕГІЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ НОВОСТВОРЕНОГО ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ

В Шосткинській міській раді відбувся круглий стіл на тему: «Організаційні та фінансові питання розбудови Шосткинського госпітального округу». У заході взяли участь представники районів, міст та ОТГ, що входять до Шосткинського госпітального округу відповідно до розпорядження КМУ від 16 січня 2019 року: м. Шостки, Шосткинського району, Середино-Будського району, Ямпільського району, Дружбівської та Зноб-Новгородської ОТГ. Долучилися до наради і голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров та голова Шосткинської районної ради Віктор Долиняк. Наразі в Шосткинському районі вже визначились з кандидатами, котрі ввійшли до складу Ради госпітального округу. Це керівник Шосткинського районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги Ольга Пурис та заступник голови Шосткинської районної державної адміністрації Сергій Ільєнко.

Однак на сьогодні не всі населені пункти визначилися з потенційними кандидатами ради госпітального округу. Тож присутні наголосили на необхідності діяти злагоджено і вкладатися в чітко вказані терміни. Адже тепер до уваги буде братися консолідоване рішення усіх членів ради. Олександр Хоруженко, директор Сумського «Центру розвитку місцевого самоврядування» прокоментував: - «Якщо буде зволікання в прийнятті певних рішень в деяких громадах, як було наприклад по первинці, то це напряму відбиватиметься на спроможності округу і його розвитку взагалі».

Вадим Акперов, перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації, зазначив, що доведеться докласти значних зусиль, щоб Шосткинський госпітальний округ почав функціонувати на повну потужність: - «Потенціал є, сьогодні ми побачили районну лікарню, потужності якої вистачить для того, щоб працювати в тих рамках і в тій зоні обслуговування, яка сьогодні намічена Шосткинським госпітальним округом».

На завершення наради, присутні мали змогу поставити ряд питань, щодо плану заходів для розбудови округу, основних напрямків розвитку медичних закладів та правових засад утворення і функціонування госпітальної ради. Серед нагальних проблем виокремлено ремонт доріг, в тому числі багатостраждального напрямку Шостка-Ямпіль. Адже згідно з вимогами, в разі потреби, до Шостки пацієнта мають доставити протягом години. Учасники наради зійшлися на думці, що ця проблема потребує першочергового розв’язання.