Міськрайонна газета

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА ВІЛ/СНІДУ

26 березня 2019 року під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Ігоря  Волинця  відбулося чергове засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. На засіданні було розглянуто наступні питання:

1.Організація та проведення місячника боротьби з захворюванням на туберкульоз до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом ” Подолаємо туберкульоз РАЗОМ! ”.

2.Проведення навчального семінару для представників освіти (школярів) та соціальних працівників  з питань профілактики туберкульозу.

Доповідачі: Ольга Пурис - головний лікар КНП «Шосткинський районний центр ПМСД», Валентина  Пустовіт - головний лікар  Шосткинського обласного дитячого протитуберкульозного санаторію ,  Світлана Петренко - начальника відділу освіти ШРДА.

За інформацією Ольги Пурис - профілактичні огляди на туберкульоз дорослого населення за 1 квартал 2019 року (флюорографічне обстеження) у порівнянні з 1 кварталом 2018 року значно зменшилось, (41,9% та 73,4% відповідно). Діагностичне обстеження дитячого населення  ( проба Манту) в районі у порівнянні з зазначеним вище періодом зменшилось майже на 3%, (14,2% та 11,4% відповідно). Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота.

Валентина Пустовіт надала детальну інформацію про проведені заходи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом в Шосткинському обласному дитячому протитуберкульозному санаторії. Проведені конкурси малюнків та плакатів – «Туберкульозу – НІ!!!», спортивні змагання «Спорт для всіх», тематичні класні години – «Шкідливі звички», «За здоровий спосіб життя» та інше. Також Валентина Пустовіт надала детальний опис послуг, який надається в санаторії. Адміністрація та колектив санаторію дуже раді вітати Всіх бажаючих пройти оздоровлення та лікування в закладі.

Олександр Марков - лікар епідеміолог Шосткинського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області зазначив що санітарне становище з приводу захворюваності на туберкульоз в районі погіршується. Особливо наголосив на погіршенні проходження обов’язкових рентген-флюорографічних обстеження дорослого населення, а також низьким рівнем інформаційної обізнаності населення про дуже небезпечну хворобу – ТУБЕРКУЛЬОЗ!.

За підсумками розгляду питань, всім членам ради дано відповідні доручення щодо подальшого вирішення питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/ СНІДу відповідно до своїх повноважень.